Çocuklara Turpu Sevdirmenin En Sevimli 3 Yolu!

“Anne olunca anlarsın…”

Annenizin ne kadar haklı olduğunu, anne olunca anlayanlardan mısınız siz de? Gelin geçmişe dönelim azıcık; terli terli su içtiğiniz, arkanızdan ağlayan pirinçlere isyan ettiğiniz, ıspanak, turp, brokoli ya da kereviz yememek için inat ettiğiniz o masum yıllara ve annenizin sözlerine; “Bu yemek sağlığın için çok faydalı…” Bu efsane lezzetleri yemeği reddeden bir çocukluk yaşayanlardansanız, muhtemelen şimdi ne demek istediğimizi çok iyi anlıyorsunuzdur. Fakat hey hat; yıllar ne çabuk geçti, roller ne çabuk değişti? Şimdi o en sağlıklı şeyleri bile itinayla(!) reddeden çocuk büyüdü ve yeni bir ‘yemeyeceğim anne’ dünyaya getirdi.

Mart ayı gelince sofra ve tabaklara bahar renklerini getiren sebzelerden biri bugünkü konumuz. Morun en güzel hallerinden biri; turp. Çocuğunuz turp yemeği ısrarla reddediyorsa (artık kime çekti bilemeyiz :)) size şahane önerilerimiz var. Çocuğu turp sevmeyen annelere #iyigelecek pratik ve çok eğlenceli turplu tarifler MigrosTV’de.

Çiçekli Turp Sandviç

Çocuklara turpu sevdirmenin en sevimli yollarından biri; çiçekli turp sandviç. Nefis tarif için videomuzda tıklayın!

sandviç tarifi

Turp Mantarlar

Minik sevimli turpların eğlenceli mantarlara dönüşebileceğini biliyor musunuz? Turp mantarlar tarifimize çocuklar bayılacak!

turp mantarlar

Minik Turp Fareler

Vitamin zengini turpla sevimli bir tarif daha; minik turp fareler, sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz bu eğlenceli sunumla turp yemeyen çocuk kalmayacak!

turp fareler