Çocuklarla Güvenli Seyahat Etmenin 8 Altın Kuralı

Sömestr tatilinin en keyifli yanı elbette çoluk çocuk, cümbür cemaat çıkılan seyahatler ancak onların da kendi içinde tatlı(!) zorlukları yok değil 🙂 Şimdi sizlerle çocukla seyahat etmenin 8 altın kuralını paylaşıyoruz. Mutlaka işinize yarayacaktır.
çocukla seyahat

1- İlk Adım Güvenlik

Çocuğunuzun güvenli bir şekilde seyahat etmesi en önemli nokta. Bu sebeple çocuğunuzu mutlaka çocuk koltuğuna oturtun ve kemerini bağlayın. İdeal yaş ve koltuk aralığı şu şekilde;

13 kg’dan hafif çocuklar için bebek koltuğu
9 ila 18 kg arasındaki çocuklar için çocuk araç koltuğu
15 kg’dan ağır çocuklar için araç içi yükseltici koltuk
2- Camlara Güneşlik Desteği
Minik gözlere gelen güneş ışıkları, en önemli huzursuzlanma nedenlerinden. Bu yüzden camlara güneşlik takıp yola çıkmayı ihmal etmeyin.
3- O Kitap Okurken Siz Seyahat Edin!
Sömestr tatili kitap okumak için de mükemmel bir fırsat.Yolculuk öncesi, çocuğunuzun en sevdiği seriden bir kitap seçmek size de çocuğunuza iyi gelecektir!
4- Yolculuk atıştırmalıkları şart!
hem size hem çocuğunuza iyi gelecek sağlıklı atıştırmalıkları mutlaka yanınıza alın. Meyve ve kuru yemiş en güzeli…
5- Kaliteli Kumaş, Kaliteli Seyahat
Özellikle hava aldıran ve %100 pamuk dokulu kıyafetler tercih edin. Artık bebek olmasa da cildi hala çok hassas, unutmayın! Konforlu bir seyahatin önemli kurallarından biri de rahat kıyafetlerdir.
6- Müzik, müzik, müzik…
Müzik dinlemeye bayılan çocuklara yolculuk öncesi güzel bir dinleme listesi hazırlamak hoş olmaz mı?  Yola çıkmadan önce onun seveceği türden bir playlist hazırlayın. Böylece hem siz eğlenin, hem çocuğunuz hak ettiği tatili doyasıya yaşasın.
7- Ayna ile Hem Keyifli Hem Güvenli Yolculuk
Çocuğunuzla seyahat ederken, çocuk güvenlik dikiz aynası kullanabilirsiniz. Böylece seyahatiniz sırasında çocuğunuzun hareketlerini güvenli bir şekilde takip eder, göz temasınız ve gülümsemenizle onu keyiflendirebilirsiniz.
8- ‘Olmazsa Olmaz’ Çocuk Kilidi
Çocuk koltuğunun emniyet kemerini bağladınız. Peki ya çocuk kilidi? Çocuk kilidini de mutlaka aktif hale getirmeli ve kapı güvenliğini sağlamalısınız.
Eğer bu sömestre tatilinde bir seyahat planınız varsa, sizin için kazançlı bir haberimiz var! MM – MMM Migros’larda geçerli tüm valizlerde % 40 indirim fırsatı sizi bekliyor.
İyi tatiller! 🙂