Hayatım Mis!

“Ben her seferinde yaşamayı seçtim”

Röportaj: Vecihe SÖZERİ

‘KOCAMIN AİLESI’ DEVAM EDERKEN O BAMBAŞKA HEYECANLARA HAZIRLANIYOR ŞU ANDA. ÇOK YAKINDA BIR KABAREYE BAŞLIYOR BİR KERE; OKAN BAYÜLGEN VE FATİH ÜREK İLE… BİR YANDAN ‘EĞRETİ GELİN 2’ İÇİN KAMERA KARŞISINA GEÇİYOR. ‘ERKEĞIN ZİLLİSİ’ ADLI YENİ ŞARKISI İSE SON HİTİ! BİTEN EVLİLİĞİ İLE ADETA YENİDEN DOĞAN YEŞİM SALKIM ÇOK DAHA GÜÇLÜ, YENİLENMİŞ…

yesim_salkım_slider copy

Son aylarda herkes onu konuşuyor. Neden boşandı? Yeniden barışırlar mı? Şimdi ne yapacak? O yıllardır flaşların altında yaşamaktan ne kadar yorulduysa, bundan sonra tüm şöhretine inat özgür ve içinden geldiği gibi davranmaya kararlı. Röportaj için buluştuğumuzda karşımda acısını saklamayan ama ne istediğini bilen, gelecek planlarından bahsederken gözlerinin içi yeniden parlayan çok güçlü bir kadın vardı. Sevgili okuyucu; biliniz ki bundan sonra Yeşim Salkım adını daha çok duyacaksınız!

Son dönemde üst üste gelen şehit haberleri hepimizi üzüyor, sarsıyor. Siz de özellikle sosyal medyada sık sık tepkinizi dile getiriyorsunuz. Bir anne, sanatçı ve vatandaş olarak ne söylemek istersiniz?

Bir annenin yürek acısını ancak anne olan ve evladını kaybeden insan anlar. Ben evlat kaybetmedim, Allah korusun, kimseye de göstermesin. Ama ben ülkenin, hepimizin çocukları adına endişeleniyorum. Yaşam tarzımız, standardımız, ülkemiz, her şey için endişeleniyorum. Ayrıca niçin askerlik bir meslek haline gelmiyor? Yani tercih edenler, daha tecrübeli, silah tutmayı bilen insanlar neden o sınırda durmuyor? Çocuklar 90-95 doğumlu. Normalde karşına alsan söylediğini dikkate almaz “Sen daha küçüksün, büyü de gel” diyeceğin çocuğun eline tüfeği verip “Git sınırı bekle” demek olmuyor. O yüzden çok acı ve artık hakikaten durması gerekiyor. Ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. Ben savaştan yana değilim, kimse ölmesin ama bitsin artık. Yanımda çalışan sekiz senelik yardımcımın oğlu ve yeğeni Hakkari’de asker. Biz her gün sabaha kadar birlikte oturuyoruz, bir haber gelecek mi diye…

Bu özel röportajın devamını okumak isterseniz, Hayatım Mis dergisini tüm Migros’larda ve Migros Sanal Market‘te bulabilirsiniz.