Doğru Bir Kanguru Seçmek İçin Bunlara Dikkat Edin

Bebeğiniz için her konuda en iyisini istediğinizi biliyoruz, peki siz nasıl bir kanguru seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Günlük koşuşturmalar sırasında bebeğinizi yanınızdan ayırmadan, güvenle ve kolayca taşımanıza yardım eden kanguruların hayatınızdaki yeri ve önemi büyüktür. Bu nedenle bebeğinizin ve kendinizin sağlık ve konforu için kanguru alırken şimdi sıralayacağımız detaylara dikkat etmeniz gerekir. Gelin o detaylara birlikte bakalım:

1. Destekli Olmalı

Bütün gün kanguruyla bebeğini taşıyacak annenin iskelet sağlığı için almak istediğiniz kangurunun en az 3 noktadan destekli olması son derece önemlidir. Bu destekler sayesinde sırt, bel ve omuz ağrısı önlenerek annenin bebeğini daha kolay ve rahat bir şekilde taşıması sağlanır.

2. Kumaşı İyi Olmalı

Kanguru seçiminde dikkat edilmeyen fakat çok önemli olan noktalardan biri de kumaşının ergonomik ve terletmeyen bir özellikle olmasıdır. Böylelikle hareket özgürlüğü sağlanır hem bebeğin hem de annenin terlemesi önlenir.

3. Destek Aparatı Olmalı

Bebeğiniz, başını kontrollü bir şekilde tutamıyor olabilir; bunun için kangurunun bebeğiniz uyuduğunda ya da uyanıkken başını düşmesini engelleyecek bir baş destek aparatına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece olası kazaları engeller ve konforu tam anlamıyla sağlarsınız.

4. İskelet Yapısına Zarar Vermemeli

Kanguru alırken dikkat etmeni gereken en önemli özelliklerden biri de bebeğinizin iskelet yapısına zarar vermeyecek özelliklere sahip olmasıdır. İyi bir kanguru; bebeğinizin kalça yapısına ve omurga gelişimine zarar vermemelidir.

5. Ne Zaman Alınmalı?

Pediyatristler, ilk aydan sonra kanguru kullanımının uygun olabileceğini vurguluyor. Özellikle bebeğin kalça çıkığı olmasını engelleme ve anne bebek arasındaki bağın kuvvetlenmesine katkıda bulunması açısından faydalı olan kanguruyu siz de hayatınıza katabilir, bir kolaylık daha edinebilirsiniz.