Düğünden Önce Unutmamanız Gereken 10 Hazırlık Önerisi

Düğün tarihinizi belirlediniz, sıra düğün hazırlıklarında! Şimdi yapmanız gereken isteklerinize karar verip, düğün gününe kadar önünüzdeki zamanı doğru ve planlı kullanmak. İşte size düğün hazırlıklarında yardımcı olabilecek bir hazırlık listesi:

 

1) Düğünden en az birkaç ay önce bir yapılacaklar listesi hazırlayın. Bu listeyi hazırlarken kendi ailenizin ve nişanlınızın ailesinin fikrini alın. Bir bütçe çıkarıp neyi ne zaman alabileceğinize karar verin. Her işe tek başınıza yetişemeyeceğiniz için bir arkadaşınızdan ya da akrabanızdan yardım isteyin ve iş bölümü yapmayı unutmayın.

gelinlik

2) Düğününüzde müstakbel eşinizle romantik bir dans gösterisi yaptığınızı bir düşünün. Eğer bu fikri beğendiyseniz, müstakbel eşinizle düğünden önce bir dans kursuna yazılmanın tam zamanı. Genelde erkekler dans konusunda kadınlardan daha az hevesli olur; ancak ikna kabiliyetinizle onu zaman kaybetmeden bir dans kursuna yazdırmak sizin elinizde.

 

3) Yeni bir hayata ve yeni bir eve geçiş yaparken kıyafetlerinizin ve eşyalarınızın da bu değişikliğe uyum sağlaması gerekiyor. Bu yüzden evlenmeden önce birkaç gününüzü gardırop temizliğine ayırın. Kullandıklarınızı ve kullanmadıklarınızı tespit edin ve kıyafetlerinizi mevsimlerine göre organize edin. Böylece yeni evinizde eşyalarınızı daha rahat dolaplara yerleştirecek ya da daha sonra kullanmak için rafa kaldırabileceksiniz.

 

4) Gelinlik seçiminizi düğün tarihinden en az birkaç ay önce yapın ve gelinliğinizi, düğün tarihinden birkaç hafta önce teslim alın. Saç modeli alternatiflerini belirleyip kuaförünüzden size birkaç örnek yapmasını isteyin. Ayakkabılarınızı ise düğünden önce birkaç kez giyip alışmaya çalışın. Eğer ayağınızı rahatsız ederse yeni bir ayakkabı alın. Çiçekçi ile düğünden birkaç hafta önce görüşüp hangi çeşit çiçekleri istediğinizi belirtin; çünkü istediğiniz çiçekler hemen bulunamayabilir. Düğün makyajınızın ağır ve koyu renklerde olmamasına dikkat edin. Düğünden önce evde düğün makyajınızın provasını yapın.

Migros Sanal Market’ten istediğiniz makyaj malzemelerini sipariş verin, siz yorulmadan evinize gelsin!http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/scview/32081-makyaj-malzemeleri-aksesuar

gelin

5) Düğününüzde servis edilecek her şeyin tadına bakın. Bazı düğün mekanlarında bu hizmet mevcut, eğer mevcut değilse de servis edilecek her şeyi deneme isteğinizi belirtin. Böylece misafirlerinize layık, lezzetli yemekleri seçmiş olacak ve misafirlerinizi hayal kırıklığına uğratmayacaksınız.

düğün_yemeği

6) Davetli listesinin bir taslağını hazırlayın. Çağıracaklarınızı aklınızda tutmak yerine bir kağıda dökmeniz yaklaşık olarak kaç kişinin geleceğini belirlemenize ve böylece ona uygun bir düğün mekanı ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

 

7) Uygun fiyatlı rezervasyon seçeneklerini kaçırmamak için balayı rezervasyonunuzu erkenden yapın. Bu işi eşinize bırakmak yerine, eşinizin de fikrini alarak kendiniz halledin. Ona birkaç seçenek sunun ve en çok istediklerinizi beraber işaretleyin. Son olarak da en uygun fiyatlı ve en güzel tatil için rezervasyon yaptırın.

 

8) Gelinliğinizin içinde mükemmel gözükmek için fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Eğer fazla kilonuz varsa, düğüne en az 3 ay kala diyetisyen kontrolünde bir diyete başlamak en akıllıcası. Aynı zamanda sporu da ihmal etmemeniz gerekiyor. Pilates gibi kasları uzatan ve güzel bir duruş sağlayan sporları tercih etmeniz, gelinliğin içindeki duruşunuzu mükemmel kılacaktır! Pilatesin dış görünüşünüzü nasıl değiştireceğini merak ediyorsanız tıklayın! 

9) Düğün günü çorabınızın kaçma ihtimaline karşılık bir arkadaşınızdan ya da akrabanızdan yanında sizin için yedek bir çorap bulundurmasını isteyin. Yanınızda ruj ve belli makyaj malzemeleri bulundurmayı unutmayın, ilerleyen saatlerde ihtiyacınız olabilir.

 

10) Düğününüzü unutulmaz kılmak için bir düğün fotoğrafçısı tutun ve ondan düğününüzü videoya çekmesini de isteyin. Ayrıca bir arkadaşınızdan özel anlarınızı fotoğraflamasını isteyin. Son olarak da keyif ve mutlulukla hatırlayacağınız tüm resimleri ve videoları toplayın.

düğün_fotoğrafçısı