En Güzel Yaz Sofraları İçin 8 Dekor Önerisi

Sevdiklerinizle dolu, keyifli yaz akşamlarını süsleyen en güzel detaydır nefis sofralar. Davetlerin güzel geçmesi için sofralarda yer alan nefis yemeklerin yanı sıra sofra düzeninin de özenle hazırlanmış olması gerekir. Siz de böyle düşünüyorsanız yaz sofralarını çok daha hoş hale getirecek bu etkili dekor önerilerimize bir göz atın deriz.

İşte yaz sofraları için 8 dekor önerisi:

1. Çiçeksiz Olmaz

Yazın enerji dolu günlerini geçirirken keyifli sofralarda çiçek detaylarına yer vermezsek olmaz. Renk renk, çeşit çeşit, mis kokulu çiçeklerden ister ortaya minik bir vazo hazırlayın, ister masa örtüsü üzerine yapraklar serpiştirin. Kısacası, sofranızın bambaşka bir hava kazanmasını sağlayacak çiçeklere mutlaka yer verin.

dekorasyon

2. Tropik Dokunuşlar

Yaz sofranızı tropik bir adada kurmuş gibi hissetmek istemez misiniz? Misafirlerinizin ve sizin ruhunuzu hafifletecek bu öneriyi hemen bu akşam deneyin bizce.
Ferahlatıcı detayları, enerji dolu tüm renkleri ruhunuzda hissetmek için egzotik desenli bir masa örtüsü ve servis takımları tercih edebilir, sofranızda çeşitli kaktüslere, tropik meyvelere yer vererek son dokunuşunuzu yapabilirsiniz.

dekorasyon

 

3. Amerikan Servislerini Tercih Edin

Eskiden pek yaygın olmayan Amerikan servisleri artık her yerde kolaylıkla bulunabiliyor. Birbirinden renkli, farklı tasarımlarıyla sofralara hem farklılık hem de kolaylık katan Amerikan servislerini artık sizin de bolca kullanmanızın zamanı gelmedi mi? Hadi hemen yaz renklerine uygun Amerikan servislerini bulup yakıştırın sofranıza.

mutfak-dekorasyon

4. Yaprak Kullanın

Farklı yaprak çeşitlerini sofranıza taşıyarak bahçe esintisi yaşamak hoş bir fikir olmaz mı? Geniş yaprakları bardak altlığı olarak, dar yaprakları bir ip ya da kurdele yardımıyla peçetelik olarak kullanabilir, sofranızda hafif ve enerjik bir hava yaratabilirsiniz.

migrostvblog_evdekorasyon_v3_070617

5. Meyveler Eksik Olmasın

Bizce meyveler lezzetinin ve faydasının yanı sıra harika bir dekor ürünü de olabilir. Mevsimin en taze, en renkli meyvelerini seçin ve sofranızda yer açın. Böylelikle hem masanızı renklendirmiş olacak hem de misafirlerinize faydalı bir ikramda bulunmuş olacaksınız.

dekorasyon

6. Doğallıktan Yana Olun

Seramik yemek takımlarının yanı sıra sofranızda sepet ve ahşap gibi tabaklar da bulundurarak yazın hafif ruhunu yansıtabilirsiniz.

kis-dekorasyonu

7. Fener Kullanın

Yaz sofranızı eğer ki karanlıkta kuracaksanız ortamı ışıklandırmak için içine mum yerleştirilen fenerleri ve çeşitli mumları tercih edebilirsiniz. Böylece hem romantik hem enerjik hem de kreatif bir alan yaratmış olursunuz.

dekorasyon

8. Menü de Önemli

Dekorasyonun yanı sıra sofranızın daha etkili olması için menüdeki yemek seçimlerinin de isabetli olması en önemli detaylardan biridir. Ağır yağlı, sindirimi zor yemekler yerine daha hafif, yaz mevsimine uygun menü seçimleri ile sofranızın daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz.