Ev Düzenleme Sanatı 7 Öneri

Hayatımızın hüzünlü ya da neşeli tüm özel anlarını yaşadığımız evlerimiz en güzel, en düzenli şekilde döşenmeyi hak etmiyor mu sizce de?

Sadece size özel odanızı değil evin tüm bölümlerini sizi yansıtan bir şekilde düzenlemek zor değil, üstelik çok da keyif verici. İşte düzen konusunda son derece basit ve etkili 7 çözüm:

1. Duvar Ünitelerinden Yararlanın

İster mutfak isterseniz yatak odası, evinizin her bölgesinde hem yerden tasarruf hem de hoş bir dekor için duvar ünitelerinden yararlanabilirsiniz. Daima ulaşma ihtiyacı duyduğunuz eşyaları bu ünitelere yerleştirerek kaybolma riskini de karmaşa riskini de ortadan kaldırabilirsiniz.

ev-dekorasyon

2. Dolap İçlerini Unutmayın

Dolap içleri, düzensizlikten en çok şikayet ettiğimiz bölümlerden biridir. İçerideki tüm dağınıklığı bir çengel yardımı ile çözebileceğinizi biliyor musunuz? Dolabınızın içerisinde uygun yerlere çengel takıp uçlarını da çanta, fular gibi aksesuarlarla donatarak büyük karmaşıklıkların önüne geçebilirsiniz.

ahsap-dekorasyon

3. Kumandalar Kaybolmasın

Uzaktan kumandalar, en çok ve en kolay kaybolan aletlerden biridir. Salonda bulunması gerekirken büyük ihtimalle aile üyelerinden biri onu çoktan mutfağa taşımıştır. Yani kaybolduğunda epeyce sinir bozup krizler yaşatabilir. Tüm bunların yaşanmaması için basit ve etkili bir önlem alabilirsiniz. Koltuğunuzun ya da orta sehpanın üzerine monte edebileceğiniz kumaş bir kese hazırlayın ve her daim kumandanızı oraya bırakın.

dekorasyon

4. Kutular Hep Toparlar

Her ile üyesine bir koli kutu ayarlayın. Kutuların üzerini renkli kumaşlarla kaplayıp güzelleştirin, hatta kutu kime ait olacaksa onun isminin baş harfini de kumaş üzerine işleyin. Daha sonra tüm ufak tefek eşyaların bu kutularda tutulması kuralını getirin. Böylece hem şık hem de etkili bir sonuç sağlayabilirsiniz.

dekorasyon

5. Kapı Arkalarını Kullanın

Kapı arkalarına bezden raflar, saklama cepleri asıp içlerini çok çabuk kaybolan gerekli eşyalarınızla doldurarak epey etkili bir toparlama yöntemine ulaşmış olursunuz.

seçmece-dekorasyon-stili1

6. Kabloları İsimlendirin

Birçoğumuz evinde artık teknolojik aletlere boğulmuş durumda. Bunun sonucu olarak yoğun bir kablo karmaşası söz konusu. Kablo karmaşasını çözmek için her bir kabloya renkli bantlar yapıştırın ve üzerine neye ait olduğunu not alın.

seçmece-dekorasyon-stili2

7. Çekmeceleri Bölümlendirin

Çekmecelerin içerisinde karmaşa yaşanması rahatsız edici, hatta zaman kaybettirici bir durumdur; ancak çözümü çok basit. Kemer, kravat, fular gibi aksesuarlarınızın her birini ayrı kutucuklara koyarak düzen sağlayabilir, aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.