Evde Para Kazanmanın 6 Yolu!

Hanımların dikkatine!

Overlok makinesi ayağınıza gelmese de oturduğunuz yerden pek çok fırsat kapınıza gelebilir. Ev hanımlığı yoğun zanaat; her sabah çocukları okula, beyi işe yollamak; ev temizliği, akşam hazırlığı derken gün nasıl bitiyor anlamak nasıl da zor! Çalışmaya fırsatınız ya da vaktiniz yoksa kendinizi yormadan online olarak para kazanabilirsiniz. Sizin için en çok para kazandıran meslekleri derledik, hem de evden çıkmadan! İsterseniz hazır hala mevsimi geçmemişken, güzel bir çilekli buzlu kahve eşliğinde anlatalım…

Aşağıdakilerden hangisi size uygun?

evde para kazanmak

1- İki Dil Arası Dokunan Mekik: Çevirmenlik!

Eğer yabancı diliniz varsa ve çeviri düzeyindeyse durduğunuz kabahat. Çeviri sitelerinde freelance çevirmen arayan pek çok firma bulabilmek mümkün. 1000 kelime baz alınarak hesaplanan ücret, ay sonunda binleri bulabiliyor bizden söylemesi…

çevirmenlik

2- Seslendirme Sanatçısı!

Sanatla aranız iyiyse ve “sesimi etkin kullanırım” diyenlerdenseniz bu meslek tam size göre. Video, animasyon filmi, reklam ve bazı projelere ses desteği vererek 09:00 – 18:00 çalışmadan para kazanabilirsiniz.

seslendirme sanatçisi

3- Blogger!

Yazıyla aranız nasıl? Kaleminize güveniyorsanız bir blog açarak işe başlayabilirsiniz. Açacağınız blogta anahtar kelimeleri kullanarak takipçilerinizi arttırabilir, artan takipçiler sayesinde firma reklamları alabilirsiniz. Evet, sabır ve emek işi ama sıfır trafik!

blogger

4- Instagram Online Satış

Devir teknoloji devri. Düşün maliyetli ürünler alıp onları Instagram üzerinden satışa sunabilirsiniz. Yurtdışından ürün getirtmek ve pazarlamak işin kaymağı. Özellikle ülkemizde bulunmayan ya da nadir görünen parçalara talep çok. Ücret karı da cabası!

5- E-kitap Satışı

Blog yazmak için vaktiniz yoksa e-kitap satışına da girebilirsiniz. Normalden biraz daha düşük fiyata satarak sürümden kazanabilir ve kitapları yeni sahipleri ile buluşturabilirsiniz.

e-kitap satışı

6- Evde Pasta Keyfi!

Elinizin lezzetini, başka sofralarla buluşturmanın tam zamanıdır belki de. Pasta, kek ya da ev yemeği vb. gibi tarifleri satabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz. Tek sermayenizin malzemeler olduğu bu iş size kazanç kapısı olabilir.

Çalışarak ışıldamak ve aynı zamanda aile bütçesine katkıda bulunmak aslında parmaklarınızın ucunda. Tercihiniz hangisi olur bilmiyoruz ancak denemeye değer bizce!

evde pasta yapımı

Sizce? 🙂