Evinizde Yapabileceğiniz 10 Renkli Dekorasyon Önerisi

Evinizi dekore ederken hangi rengi tercih edeceğiniz evinizi güzelleştirirken büyük önem taşıyor. Gri renk tonları mı yoksa canlı renk tonlar mı, bu seçimleri yapmak sizin evinizi başka bir seviyeye taşıyacak seçimlerdir. Özellikle canlı renkleri tercih etmeniz ev dekorasyonu konusunda size büyük avantajlar sağlayacaktır.

dekorasyon

Tavanlarınızı renklendirin
Genellikle evlerin tabanı ve tavanı hep aynı renk dizayn edilir. Hâlbuki böyle bir gelenekselliğe gerek yoktur. Tavanlarınızı evinizin duvarlarına uyumlu bir renge boyatabilir ya da tavanlarınızı epoksi boya yapabilirsiniz.
mutfak-dekorasyon

Doğru ışıklandırma yaptırın
Evinizi ışıklandırmak ile doğru ışıklandırmak arasında fark vardır. Doğru ışıklandırmak evin güzelliğini ortaya çıkartarak daha iyi bir ortamda yaşamınıza kolaylık sağlar. Burada avize seçimi, ampul seçimi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulabilir.
ev-duzenleme-sanati

Aynalar ile odanızı genişletin

Aynalar bir evin değişilmez parçalarıdır. Aynaları doğru biçimde kullanmak ve istenilen şekillerde kurgulamak asıl mutluluğu teşvik edecektir. Aynaların güzelliğinize katkı yapması sizler için de eviniz için de güzel olacaktır.
aydinlatma

Kültürünüzü Evinize Yansıtın

Herkesin geldiği yer, içinde büyüdüğü kültür farklıdır. Başka bir şehirde bile olsanız küçük parçalarla kültürünüzü yaymak, yaşatmak sizin elinizde. Böylece evinizle aranızdaki bağı da kuvvetlenmiş olursunuz.
ev-dizayn

Ahşabı Sık Kullanın
Ahşap doğayı yansıttığı ve evinize sıcak bir hava kattığı için iç dekorasyonda sık sık tercih edilir. Bambular, iç mekâna uygun bitkiler ile doğaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
ahsap-dekorasyon
Sanata yer verin
Evinize sanat değeri yüksek tablolar asmak, heykel tarzı seramik, cam ya da metal objeler kullanmak evinizin havasını bir anda değiştirecektir. Özellikle seyahatlerinizden getirdiğiniz belirli objeler ileride bir koleksiyona bile dönüşebilir.
ev-duzenleme

Kütüphanenizi zenginleştirin

Kütüphane bir ev sahibinin kültürünü yansıttığı gibi dekorasyonuna da doğrudan katkıda bulunur. Evinizin atmosferi kütüphane ile tamamlanıyorsa şık bir tasarım ve kitaplarla çok güzel bir hale dönüştürülebilir.
ev-dekorasyon

Eski parçaları değerlendirin
Hepimizin evinde büyükanne ve dedelerinden kalan vintage ruhu taşıyan atmaya kıyamadığımız eşyalar vardır. Yılına ve durumuna göre antika olarak kabul edebileceğimiz bu eşyaları cila ya da boya yaparak reforme edebilir, değerlendirebiliriz.

Mantranızı duvara asın.
Size en çok ilham veren ifadeyi, anlamlı sözleri duvarınıza asarak yatak odanıza kişisel ve sıcak bir hava katabilirsiniz. Yazının düz bir çizgide olması için su terazisi kullanmanızı öneririz, harflerin büyüklüğü ve rengi ise size kalmış.

Duvarlara fazladan delik açmayın.
Banyonuzun duvarlarını delmek istemiyorsanız ayakta duran bir açık raf ünitesi tercih edebilirsiniz. Ekstra depolama alanı sunan sepetler sağlamdır, üst üste konabilir ve saç kurutma makinesi gibi yer kaplayan eşyalarınız için birebirdir.