Evinizde Yenilik Yaparken Hesaplı Olmanın 6 Yolu

Yaşadığımız ev, bizim en değerli alanlarımızdan biri. Yorgunluğumuzu attığımız, sevincimizi ve hüznümüzü paylaştığımız her bir duvar, her bir köşe bizim için çok değerli; ancak yeri geldiğinde sıkılabiliyor ve mutlaka bir yenilik yapmak istiyoruz. Eğer siz de evinizde biraz sıkıldınız ve yeni fikirler arayışına girdiyseniz ve bunu ekonomik yollar ile halletmek istiyorsanız yazımızın devamı size yardımcı olabilir. İşte evinize ekonomik bir şekilde güzellik katmanın 6 yolu…

     1. Atmayın Dönüştürün

Bir eşyanızdan sıkıldıysanız ya da onu artık işlevsiz olarak görüyorsanız tekrar düşünmenin tam zamanı! İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz birçok dönüşüm videosu sayesinde siz de eşyalarınızı atmak yerine kolayca baştan yaratabilirsiniz. Bu sayede yenilenmiş görünen bir eve ekonomik yoldan ulaşabilirsiniz.

     2. Döşeme Yaptırın

Koltuklarınızın eskidiğini düşünüyorsanız belki de sadece dış yüzeyinin eskimiş olabileceğini fark etmeniz gerekiyordur? Eğer ki koltuklarınızın iskelet yapısı sağlamsa onları atıp yenisini almak yerine onları iyi bir döşemeciyle tanıştırın. Koltuklarınızı istediğiniz desene sahip kumaşlarla döşetin ve yeni almaktan daha ekonomik bir şekilde evinizi güzelleştirin.

 

    3. Kendinizi Boyayın

Eviniz için boya-badana zamanının geldiğini düşünüyor, en güzel yenilenmenin bu olduğuna inanıyor fakat bunun biraz pahalı olacağını düşünüyorsanız kolları sıvama zamanı! Boya için gerekli malzemeleri alıp işçiliği siz üstlenerek evinizi daha ekonomik şekilde yenileyebilir hem de keyifli bir aktivite ile tanışmış olursunuz, kim bilir?

    4. Raflar Edinin

Azıcık bir marangozluk yeteneğiniz varsa evinize harika raflar kazandırabilirsiniz. Mutfak, oda, banyo her neresi olursa olsun ekonomik bir şekilde kendiniz kesip boyadığınız raflar hem şık bir dekor sağlayacak hem de eşyalarınızı toparlamanıza yardım edecektir.

   5. Tabakları Duvara Asın

İşte size ekonomik bir dekor önerisi daha! Evinizde biraz eskiyen ya da kullanmaktan artık vazgeçtiğiniz tabaklar varsa onları duvarlarınızı süslemek için değerlendirebilirsiniz. Duvara asmak için büyüklü küçüklü seçeceğiniz birkaç tabak sayesinde ekonomik bir şekilde yepyeni bir köşe yaratabilirsiniz.

   6. Renk Değiştirin

Renk değişimi ne zaman iyi gelmemiş ki! Evinizin sıkıldığınız bir köşesinde ya da kullandığınız bir eşyada yapacağınız renk değişimi hem evinizin hem de ruhunuzun yenilenmesini sağlayabilir. Canlı renklere boyar, küçük desenler de çizerseniz ne mutlu! Hadi, siz de hemen renklerin gücüne teslim olun!