Evinizin Enerjisini Yenileyecek 5 Dekorasyon Önerisi

Vaktimizin büyük bölümü ofislerde, trafikte, dışarıda yemekte, sinemada, eğlencede geçse de herkesin en çok huzur bulduğu yer evidir. Doğru bir yaşam alanına sahip olmak ise insanın tüm hayatını olumlu şekilde etkileyebilir. Evinize girdiğinizde kendinizi rahat ve huzurlu hissediyor musunuz? Daha da önemlisi evinizin enerjisi sizi yükseltiyor mu yoksa düşürüyor mu? Birkaç pratik adımla evinizin doğru vibrasyonlar yayması sizin elinizde…

mumluk çeşitleri

1. Evinize girdiğinizde yayılan koku çok önemli. Hoş kokular size kendinizi tatildeymiş gibi hissettirebilir. Koku seçimi yaparken kendi beğenilerinizden yola çıkabilirsiniz. Eğer mistik ve ruhani yanınız ağır basıyorsa vanilya kokulu tütsüler hem havada tatlı bir koku bırakacak hem de vücudunuzdaki yorgunluğu alarak enerjinizi dengeleyecektir. Eğer tütsü size göre değilse, aromatik mumlar veya oda spreyleri imdadınıza yetişecektir. Özellikle egzotik kokulu mumlar evinize bambaşka bir ruh katabilir. Ayrıca farklı renk ve şekillerdeki mumlar bir evin olmazsa olmaz dekoratif unsurlarından biridir.

anasonlu_oda_kokusu

2. Evinizin enerjisini pozitif yönde etkileyecek bir başka unsur ise bitkiler. Tabii ki hemen solmayan ve uygun şekilde bakıldığında uzun süre canlı kalabilen köklü bitkilerden bahsediyoruz. Evinizde bitki bulundurmanın en büyük artılarından biri ise bitkilerle ilgilenmenin insanların üzerinde yarattığı olumlu etkidir. Saksı seçimi, toprağı yerleştirme işlemleri üzerinizde harika bir dinginlik yaratacaktır. Elektronik eşyalardan yayılan radyasyon ve kötü enerjiyi alması ise bitkilerin bir diğer güzel yanı.

çiçekler

3. Aksesuarlar, biblolar ve farklı objeler evin ruhunu yansıtan en önemli eşyalardır. Melek figürleri, irili ufaklı filler ve farklı türlerdeki kuş biblolarını evinizin değişik köşelerinde, dekorasyon unsuru olarak sıkça kullanabilirsiniz. Olumlu enerjiler taşıyan bu tarz eşyalar evinizin aurasını pozitif yönde etkileyecektir.

migrostvblog_evdekorasyon_v3_070617

4. Evinizin enerjisini direkt olarak etkileyen unsurların başında ise renkler geliyor. Duvarlarınızın renklerini değiştirecek kadar köklü değişimler yapmak istemiyorsanız bile yatıştırıcı tonlardaki yastıklar, canlı renklerde örtüler ve bulunduğu odayı tamamlayan tablolar sizin için kurtarıcı parçalar olacaktır.

renkli_duvar

5. Ve son olarak evin en önemli bölümü mutfağa geldik. Eğer bir evde mutfağınızı seviyorsanız o evi seviyorsunuz demektir. Bu nedenle mutfağınızda kendinizi iyi hissetmeniz çok önemli. Bunun için dekoratif mutfak malzemelerinden tutun da en gerekli elektronik mutfak aletlerine kadar her ayrıntıya özen göstermelisiniz. Modern görünümlü bir mutfak üzerinde yapacağınız birkaç vintage dokunuş hem sizin zevkinizi yansıtacak hem de evinizin genel enerjisine etki edecektir.