Evliliğe Hazır Olduğunuzun 10 Kanıtı!

Arkadaşlarınız yavaş yavaş evleniyor ve sizin aklınızda bir soru: “Acaba ben ne zaman evleneceğim?”. Partnerinizle evlilik kararı almak için henüz erken mi olduğunu ya da evliliğin size göre olup olmadığını düşünüyorsanız, işte size karar vermenizde yardımcı olacak bir rehber! Bakalım bu maddelerden kaçına hazırsınız?

evlilik

1) Facebook sayfanızda takım elbiseli ya da gelinlikli resimler olmasına hazır mısınız? Neden evlenmek istediğinizi düşündünüz mü? Evliliğin size ve ilişkinize artıları ya da eksileri ne olacak matematiğini yaptınız mı? Bu zor soruları kendinize sorun ve evliliğe gerçekten hazır olduğunuzdan emin olun!

2) Düğünler tüm arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı bir arada görebileceğiniz tek yer. Peki, sırf bir günlüğüne büyük bir partinin ev sahipliğini yapmak ve herkesin ilgi odağı olmak için mi evleniyorsunuz? Biliyorsunuz ki düğünler sadece birkaç saat sürer; ancak evliliğiniz sonsuza kadar. Bir gününüzü planlamak yerine hayatınızın geri kalanını planlamalısınız. Partnerinizle günlük rutin hayatınızın nasıl olduğunu hayal edin, gözünüzde canlanan şeyden memnunsanız ve ne olursa olsun bundan sıkılmayacağınızı düşünüyorsanız evliliğe neredeyse hazırsınız demektir!

3) Yaygın görülmese de bazı lise aşıkları evlenip mutlu bir evlilik sürebiliyor. Ancak genel olarak erken yaşlarda evlenenlerin boşanma oranı, 25 yaş üstü evliliklerinden fazla! Evlenmeden önce hayatınızı istediğiniz gibi yaşadığınızdan ve belli bir olgunluğa eriştiğinizden emin olmanız lazım. Kendi kendinize yetiyor ve sizin bazı eksiklerinizi tamamlaması için başka birini hayatınızda istiyor olmamanız, ideal hayat arkadaşı seçiminizi kolaylaştıracaktır.

4) Tamam, sevgiliyken beraber eğlenceli aktiviteler yaptınız, çoğu zaman gülmekten karnınıza ağrılar girdi; ancak evliliğin her zaman eğlenmekten ibaret olmadığını bilmeniz lazım. İşin içine ev geçindirme ve çocuk büyütme gibi sabır ve disiplin gerektiren konular girince sizin ve eşinizin tutumunun nasıl olacağını önceden kestirebilmelisiniz.

5) Uzun yıllar birlikte olduğunuz için artık zamanı geldi mantığıyla evliliğe adım atmanız çok yanlış bir karar olur. Partnerinizi gerçekten tanıdığınıza eminseniz; yani hangi durumda ne tepki verir ya da hangi koşulda nasıl davranır kestirebiliyorsanız, o zaman evliliğe adım atmak çok daha mantıklı bir karar olur.

6) Sevgilinizi olduğu gibi kabul ediyor musunuz, yoksa hala onda değişmesini istediğiniz özellikler var mı? “Belki evlendikten sonra değişir” mantığıyla hareket etmek, sonucunda sizi hayal kırıklığına uğratır. İlişkinizin değişmesi ve daha oturaklı bir hale gelmesi için evlenmek de büyük bir yanlış; çünkü evlilik sadece kağıt üstünde bir değişiklik sağlayacaktır.

7) İlişkinizdeki problemlerin üstünü, nasıl olsa unutulur diye örtmeyin. Problemlerinizi konuşarak çözün ki daha sonra büyük problemlere yol açmasınlar. Evlendikten sonra eski bir anlaşmazlığın tekrar gündeme gelmesi, ilişkinizin sabit ve oturaklı olmadığını gösterir. Bu yüzden evlenmeden önce tüm problemlerinizi ve anlaşmazlıklarınızı çözmüş olun ki, evlenirken kendinize yepyeni bir sayfa açın.

8) Yeni ilişkilerde kendi başınıza hareket etmeniz ya da planlarda son dakika değişiklikleri yapmanız gayet normalken, uzun süreli ve ciddi ilişkilerde uzun dönem planları yapmak iki taraf için de en mantıklısı. Gelecek zamanda kendinizi hep sevgilinizle beraber hayal ediyorsanız; ikinizin de gelecekten beklediği şeylerin benzer olması ya da beklentiler farklıyken birbirinize uyum sağlama kabiliyetiniz önemli rol taşır. Sevgilinizle, gelecekten ne beklediğinizi konuşun ve ortada uzlaşmaya çalışın.

9) Sevgilinizin ailenize ve arkadaşlarınıza karşı tutumu hiç düşünmediğiniz kadar önemli. Aileniz ve arkadaşlarınız hayatınız boyunca sizinle beraber olacak, eşiniz de öyle. Bu yüzden sevgilinizin ailenize ve arkadaşlarınıza karşı saygılı ve anlayışlı olduğundan emin olmalısınız, yoksa hayatınız boyunca anlaşmazlıkların ortasında kalırsınız. Bir tarafı seçmek zorunda kalmamak için en baştan sevgilinizin çevrenizdekilere olan tutumunu gözlemleyin ve eğer olumluysa o zaman ciddi bir ilişkiye adım atın.

10) Şu anki sevgilinizden başkasıyla mutlu olamayacağınızı ve başka hiç kimseyle bu kadar içten ve gerçek bir ilişki kuramayacağınızı düşünüyorsanız, o zaman evlenmeye hazırsınız demektir! Şimdiden tebrikler!

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/34867988-32283-selin-ada-limonu-kokulu-kolonya-180-ml

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/34867986-32283-selin-bergamot-ve-yasemin-kokulu-kolonya-180-ml