“İlk Günkü Gibi” Evliliklerin Sırrı…

Kaç yıldır evlisiniz? 3-4-5 ya da daha fazla… Peki, evliliğiniz sizce ilk günkü tazeliğini koruyor mu? Eğer ufak “bayatlamalar” yaşıyorsanız, ilişkinizi taze tutmanıza yardımcı olacak önerilerimizi kaçırmayın. Sizin için araştırdık!

mutlu_evliliklerin_sırrı

1- Ona hala tutku ile bağlı olduğunuzu hissettirin.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki uzun evlilikleri kopma noktasına getiren en önemli konu, çiftlerin artık birer eşten çok akraba gibi olması. Eşiniz ile çok iyi anlaşmanız elbette çok güzel ve belki de mutlu evliliğin ilk adımı ancak onun eşiniz olduğunu unutmamalı ve unutturmamalısınız. Ona değerli olduğunu ve hala tutkuyla bağlı olduğunuzu her fırsatta belirtin; aşkınızı her daim sıcak tutmaya çalışın. 

İdeal ilişki nasıl olmalıdır? Merak edenler için bu soruyu Eğitim Danışmanı Aşkım Kapışmak’a sorduk. Tıklayın! 

aşk

2- En küçük şeyler için bile “teşekkür” edin.

Bir kahve gibi bir teşekkürün de 40 yıl hatırı olduğunu unutmayın. Ona “geçen sefer ben yapmıştım şimdi sıra sende” gibi karşılık bekleyen cümleler yerine, yaptığı en ufak bir iş için bile teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Basit bir teşekkürün bazen nelere kadir olacağını bilemezsiniz…

aşk

3-  Zaman zaman utandırsa da her zaman dürüst olun!

Fazla gelen kredi kartı faturanız, çarşıya uymayan ev hesapları ya da “bunu da alayım”ların ekstreye aylık yansıması… Çiftler arasında yaşanan gerginliklerin önemli bir etkeni para. Bu nedenle her ne olursa olsun dürüst olmaktan korkmayın ve ilişkinizin arasına yalanı ve parayı sokmayın, en azından gayret edin…

aşk

4- Dış görünüşünüze her zaman önem verin!

Evlendikten sonra salınan göbekler, unutulan makyaj malzemeleri ya da aynaya bakan bakımsız suretler evliliğin baş düşmanı. Evliliğinizin ilk günlerdeki gibi olması için sizin de ilk günlerdeki gibi olmanızda yarar var. Bakımınıza özen göstermeye devam edin. Eşinizi kendinize her gün aşık edebilirsiniz!

evlilik

5- Kullanılmaması gereken sihirli cümleler…

Yaptırımlar mesela… Eşinizi bir konuda eleştiriyor olsanız bile ona “yapmalısın” ya da “etmelisin” gibi sert cümleler kurmaktan kaçının. Baskıcı ve eleştirel tavırlar, eşiniz ile olan diyaloglarınızı sevgi çerçevesinden çıkarabilir ve limoni durumlara davetiye olabilir, bizden söylemesi.

ask_

6- Her zaman kibar olun!

Saygı, ilişkinin temel noktası. Saygının bittiği yerde sevginin de sarsıldığını unutmayın. Bu nedenle her zaman, bilhassa tartışma sırasında her zaman nazikliğinizi koruyun.

yaşlı_çift

 Mutlu evlilik denince, sanat dünyasının en gözde çiftlerinden biri gelir aklımıza; Eda ve Metin Özülkü. Nilgün Belgün ile 4 Köşe programının konuğu Özülkü çifti, mutlu evliliklerinin sırrını MigrosTV izleyicileri için paylaştı. Keyifli sohbetin detaylarına ulaşmak için tıklayın.