Kar Tatilindeki Çocuğunuzla Mutfakta Yapabileceğiniz 9 Süper Tarif!

Ne beyaz örtüymüş ama!
Her yere serildi serileli; vücutta bir donma, burunda bir kızarma, yüzde ayaz bir ifade ama elde leğen, poşet… Kar denince ilk akla gelen kelime grubunun içinde yer alan leğen, oyun ve poşet 3’lüsü değil midir? Hem de yaş ya da ‘yaka’ göz etmeksizin! Kar tatilini fırsat bilen çocukların en büyük eğlencesi olan kar oyununun, annelerin “Haydii eveeee!” nidasıyla son bulması ve neşeli karın yerini hüzünlü salon berjerine bırakması da kaçınılmaz son tabi. Evde çocuğu sıkılan annelere gün kurtaran çözümler MigrosTV’de! Çocuğunuzla mutfağa girmeye ne dersiniz? Birlikte yapabileceğiniz eğlenceli tarifler seçtik size. Tarifler için malzeme derdini hiç düşünmeyin, kar kış demeyen Sanal Marketin tek tıkla kapınızda olduğunu hatırlatalım. Şimdi siz geçin mutfağa, biz malzemeleri alıp geliyoruz!
1- Kardan Adam Pizza TarifiDışarda üşüyen kardan adam, evde sıcaktan eriyen kardan adam. Yapımı kolay pizza tarifini mevsime uyarladık ve şahane bir kardan adam pizza yaptık. Nasıl mı? Sizi şöyle alalım…

                           kardan_adam_pizza

2- Kızgın Kuşlar Tarifi

En popüler tablet oyunlarından biri olan Angry Birds yani Kızgın Kuşlar artık ‘lezzetli’ oldu! Pratik sandviç tariflerinden biri olan Kızgın Kuşlar MigrosTV’de yayında!

sandviç_tarifi

 

3- Eğlenceli Sosisli Makarna Tarifi

Çocuklar bu makarnaya bayılacak! Eğlenceli bir yemek deneyimine ne dersiniz? Sosisli makarna tarifi MigrosTV‘de.

sosis_makarna

 

4- Pepee ile Parmak Köfte Tarifi

Sevilen çizgi kahramanTürk çizgi dizisi Pepee şimdi de tabaklarımızda!  Migros‘ta satılan Pepee parmak köfte ile şahane bir tarif hazırladık. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

pepee

 

5- Fiyonk Börekçikler Tarifi

Geleneksel börek tariflerine bugünlük bir ara verelim ve çocuğunuzun hem yerken hem yaparken bayılacağı bir tarif ile devam edelim; fiyonk börekçikler! Tarifin detayları MigrosTV‘de!

börek_tarifleri

 

6- Ev Yapımı Hamburger Menü Tarifi

Çocuğunuz hamburgere bayılır mı? Hoş, hangi çocuk bayılmaz ki! Et kalitesinden emin olmadığınız için sokakta hamburger yedirmeyi pek tercih etmiyorsanız, hamburger keyfini eve getirin! Sağlıkla ve pratik bir şekilde hazırlayacağınız hamburger mönüsünde kullanılan et, Uzman Kasap güvencesiyle sofranızda!

ev_yapımı_hamburger

 

7- Oreo’lu Cupcake Tarifi!

Cupcake yapmayı seven kaleye mum diksin! Kale kapanıyor, elini çeken oynamıyor! Sadece Migros’ta satılan Oreo’lu cupcake ile çocuğunuz eğlence ve lezzete doysun!

1420070400-ee82a26591db4da3db8c56b995036c78

8- Dev Köfteli Spagetti Tarifi

Çocuklar bu spagettiye bayılacak, hem de dev köfteli. Dana etinin müthiş lezzeti bu pratik ama kocaman köftede tat buluyor! Tarifi için tıklayın!

spagetti_tarifi

 

9- Balıklı Tabaklar Tarifi

Çocuğunuzun havuçla arası nasıl? Havuç sevmeyen çocuklara lezzetli tarifler MigrosTV’den! Balıklı bir tabak hazırladık, üzerine havucu ve diğer malzemelerimizi yerleştirdik. Ardından bir güzel süsledik. Sonra mı? Videomuza buyurun!

1420070400-6c8ed07d13e058bc1f1fe84c8dea6322

Kar tatili ne kadar daha sürer bilemiyoruz ancak bildiğimiz şu ki bu tariflerle tatil hiçbir kadar lezzetli olmamıştı! Bakın ne diyeceğiz, çocuğunuzla birlikte yaptığınız tabağın resmini Instagram hesabımız üzerinden bizimle de paylaşır mısınız? Böylelikle çocuğunuz ile yaptığınız ‘ortak çalışma’ güzel bir anı olarak sosyal medyanın like‘lı sayfalarında yerini alır. Ne dersiniz, hoş olmaz mı?

INSTAGRAM HESABIMIZ: http://instagram.com/migrostv

Keyfiniz çok, lezzetiniz bol olsun; iyi eğlenceleeeer! 😉