Köpeğinizin Sizi Sevdiğini Gösteren 7 İşareti

Köpekler, insana en yakın olan hayvanlardan biridir. Çoğu zaman en yakınımız olan bu dostlarımızın bizimle sohbet etmesini, fikir tartışmalarını bile hayal ederiz. Onlara her daim sevdiğimizi söylerken bir anda onların da dile gelip “Ben de seni çok seviyorum!” demelerini falan bekleriz. Bu elbette ki mümkün değildir; ancak onlar bizimle sohbet edemese, dile gelemeseler bile sevgilerini kendilerine has gösterme şekilleri var. Nasıl mı? İşte detaylar.

1. Sizinle Uyumak İster

Biz insanlar nasıl ki sevdiklerimizle beraber uyumak ister, birlikte uyuduğumuzda daha özel hissedersek aynı hisler köpeğiniz için de geçerlidir. Köpeğiniz geceleri sizinle uyumak istiyorsa bu sizi çok sevdiğinin en özel işaretidir. Onu reddettiğinizde onun büyük bir kırgınlık yaşamasına neden olabilirsiniz, aman dikkat!

2. Göz Teması Kuruyorsa

Biz insanlar nasıl ki çok sevdiğimiz insanların ya da âşık olduğumuz o özel insanın gözlerine bakmaya doyamıyorsak köpekler de aynı duyguları yaşayabilir. Köpeğiniz eğer ki gözlerinizin içine derin bir şekilde, uzun uzun bakıyor, gözlerini sizden ayırmıyorsa sizi sevdiğini hatta size sarılmak istediğini gösteriyor olabilir.

3. Esneme Testi Yapın

Evet, yanlış okumadınız; esneme testi yaparak köpeğinizin sevgisini ölçebilirsiniz. Biz insanlar nasıl ki benzerlik bulduğumuz insanları seviyor ya da sevdiğimiz insanlara gitgide benzemeye başlıyorsak köpekler de aynı duygulara sahiptir. Esnemek ne kadar bulaşıcı bir eylem olsa da köpekler, daha çok sevdiklerinin esnemelerine karşı duyarlı olabiliyor. Köpeğinizin karşısına geçin ve esneyin, o da esniyorsa sizi seviyor olma ihtimali yüksektir.

4. Size Yaslanıyor mu?

Köpeğiniz size yaslanıp keyif yapmayı seviyorsa bırakın yapsın! Bu hareket sizi ne kadar sevip size ne kadar güvendiğinin en güçlü kanıtlarından biridir.

5. Sevdikleri Eşyaları Size Getiriyorsa

Her köpeğin sevdiği, yanından ayırmadığı, oynamaktan zevk aldığı bir eşyası vardır. Bu eşyayı kapıp sürekli size getiriyorsa bu size bir oyun davetidir ki köpekler sevmediği insanlarla oyun oynamak istemez.

6. Peşinizden Geliyorsa

Bazen yalnız kalmak isteyen bir insansanız bundan vazgeçmeye başlasanız iyi edersiniz; çünkü köpekler için durum aynı değildir. Köpekler yalnız olmayı değil sizinle olmayı tercih eder ve sizi seviyorsa daima peşinizden gelir. Böyle durumlarda bırakın yalnızlığı da köpeğinizin sevgisine sığının, fena mı olur?

7. Peki Güveniyor mu?

Her ilişkide olduğu gibi köpeğiniz ile aranızdaki ilişkide de güven son derece önemlidir. Yani onun sevgisini kazanmak yetmez, bakalım güvenini de kazandınız mı? Onun güvenini kazanıp kazanmadığınızı ufak bir gözlem ile anlamak mümkün. Evden çıkarken evde kalan köpeğiniz telaşlanmıyor, sakin kalıyorsa bu size ilgisiz olduğunu değil tekrar geri döneceğinizden emin olan güvenini gösterir.