Legoların Çocuk Gelişimine 6 Önemli Katkısı

Çocukların sınırsız hayal dünyası için tasarlanmış Legoların çocuk gelişimine katkılarını araştırdık.

lego

#1
Legolar çocukların kas gelişimine destektir.
Legolar el-göz koordinasyonu ve küçük kas gelişimini destekler.Hedefe ulaşacak hareketlerin refleksini çocuklara kazandırır. Bunu yaparken yormaz ve çook eğlendirir.

#2
Legolar çocukların kavram gelişimine destektir.
Büyük-küçük, uzun-kısa, eğri-düz, mavi-kırmızı-turuncu… Legolarla kavramları tanımak hem çok akılda kalıcı, hem çok eğlencelidir.

çocuk oyunları

#3
Legolar çocukların paralel ve ortak oyun oynama, iletişim kurma becerilerine destektir.
İster tek başına ister arkadaşlarıyla Legolar oyun dünyasına davette ustadır. Çocuklar ister paralel olarak iki ayrı masada isterlerse birlikte Legolarla zaman geçirebilir, harika sonuçlar yaratabilirler.

#4
Legolar çocukların yaratıcı zekasını geliştirir.
Legolar 1932’de yaratıcılığın geliştirilmesi felsefesi üzerine tasarlanmış oyuncaklardır. Lego parçaları, çocuklara sınırsız bir hak ve özgürlük sunarak, hayal dünyalarının sonuna kadar gitmelerini isteyen parçalarla doludur.

legolar

#5
Legolar neşeli ve eğlenceli durumlar yaratarak çocukları mutlu eder.
Lego parçalarıyla hayalinizdeki her şeyi yaratabilirsiniz. Ev, robot,  tavşan, dağ, orman, uçak.. Aklınıza ne gelirse Legolar sizinle olmaya hazırdır.

#6
Legolar eğitim için de kullanılır.
Legolar dünyanın pek çok ülkesinde eğitim için de kullanılmaktadır. Çocuklar sınıfta tüm gün boyunca sırada oturarak ders öğrenmek yerine bazı saatlerini legoya ayırarak öğretmenleri eşliğinde yeni bir şeyler yaratma peşindedirler.

Çocuklar ve içindeki çocuğu kaybetmeyen büyükler; bu müthiş eğlenceyi kaçırmayın!  İlham veren parçalarıyla hayal gücünde sınır tanımayan LEGO setleri artık Migros’ta! Keyifli bir LEGO macerası, büyük küçük herkesi Migros mağazalarında bekliyor… Tıklayın, macera dolu LEGO setlerinden seçiminizi yapın.