Okul Alışverişini Ucuza Getirmenin Yolları

Eğlence dolu bir yaz tatilinin ardından okul zilinin çalmasına sayılı günler kaldı. Peki tüm hazırlıklar tamam mı? Eskisi gibi okul kitaplarını kendimiz temin etmesek de işler ne yazık ki bununla bitmiyor. Yeni bir okul çantası, yeni bir okul üniforması, her ders için ayrı defter, normal kalemler, boya kalemleri derken ihtiyaç listesi uzuyor da uzuyor, ebeveynler de kara kara düşünmeye başlıyor. Bu durumda ucuza alışveriş yapmanın yolları aranıyor.

Biz de ebeveynlerin yüreğine biraz olsun su serpecek, işlerini kolaylaştıracak, okul ihtiyaçlarını ekonomik yoldan giderecek püf noktalarını yazımızda derledik.

İşte okul alışverişini daha hesaplı hale getirmenin 10 yolu!

1. Liste Hazırlayın

Artık her şey dijital bir hal alsa da siz eski yöntemleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Minik bir defter ya da bir sayfa ayırın ve okul alışverişi diye başlığınızı atın. Aklınıza gelen ihtiyaçlarınızı yazarak sıralamaya başlayın. Böylece alışverişe çıktığınızda unutma ya da gereksiz para harcama gibi durumların önüne geçerek başarılı bir alışveriş tamamlayabilirsiniz.

okula-donus-heyecani

2. Fiyat Araştırması Yapın

İhtiyaç listesini bir an önce hazırlayın ve okullar açılmadan önce rahat bir şekilde alışveriş yapabilmek için mutlaka zaman ayırın. İhtiyaç alışverişini son ana bırakmak yerine geniş bir zaman ayırıp piyasa araştırması yaparak tamamlamaya çalışın. Böylece aynı ürüne gereksiz miktarlarda para harcamamış olur, hesaplı bir okul alışverişi yapabilirsiniz.

school-time-kalemler3-1

3. Bütçe Belirleyin

Alışveriş sırasındaki karmaşadan dolayı fazla miktarda para harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz. Bunun için alışverişe çıkmadan önce net olamasa bile şöyle bir yuvarlak şekilde bir bütçe belirleyerek yolunuzu çizebilir, israf olasılığının önüne geçebilirsiniz.

pastel

4. İndirimleri Takip Edin

Okula dönüş döneminde birçok alışveriş noktası iyi miktarlarda indirim yapar. Aynı kaliteyi daha ucuza satın alabilmek, hesaplı bir okul alışverişi yapabilmek için indirim günlerini iyi bir şekilde takip etmeyi ihmal etmeyin.

Migros’ta da okula dönüş coşkusu başladı! #ÖnceMigrosaSonraOkula gitmeyi unutmayın. Lisanslı birçok okul çantası ve kırtasiye ürünleri, Migros Sanal Market’te ya da en yakınınızdaki Migros’un reyonlarında sizi bekliyor.

ucuz-okul-alisverisi

5. Defterleri Tamamlayın

Çocuğunuz ilkokula gidiyorsa defter almak için öğretmenin önerilerini bekleyebilirsiniz; ancak çocuğunuz ortaokul ya da daha büyük bir sınıfa gidiyorsa her bir derse uygun olan defterlerinizi okuldan önce tamamlayabilirsiniz. Çizgili ya da çizgisiz, spiralli ya da spiralsiz birçok defter seçeneğini bulabileceğiniz, ucuza okul alışverişini tamamlayabileceğiniz en yakınınızdaki Migros’u ziyaret edin ya da hemen tıklayın!

defter

6. Çantaları Tamamlayın

Okul alışverişi dendiğinde, unutulmaması gereken en önemli eşya kuşkusuz ki okul çantalarıdır. Okul yükünü çocuğunuzla birlikte paylaşan çantaların kaliteli, çocuğunuzun sırtına zarar vermeyen özellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Kaliteli, lisanslı birçok okul çantasını indirimli fiyatlarıyla daha ucuza alabilmek için Migros Sanal Market’i ya da en yakın Migros’un reyonlarını ziyaret etmeyi unutmayın.

okul-cantasi

7. Kalemleri Tamamlayın

Okul alışverişi dediğin, kalemler alınmadan tamamlanmaz. Öğrenmeyi daha keyifli hale getiren renk renk, kaliteli birçok kalemi daha ucuza alabilmek için Migros Sanal Market’i ya da en yakın Migros’un reyonlarını gezmeyi unutmayın.

faber-castell-kalem

8. Stok Yapın

Çocuğunuz okula yeni başlıyorsa her yıl okul alışverişi yapacaksınız demektir. Yükünüzü biraz olsun hafifletebilmek için her daim kullanılabilecek silgi, kalem gibi birçok eşyadan ucuz bulduğunuzda biraz fazla alıp gelecek sene için iyi bir yatırım yapabilirsiniz.

9. Beslenme Zilini Unutmayın

Gün boyu okulda kalacak çocuklarınızın iyi bir şekilde beslenmesi ve bunun için güzel bir beslenme çantası alıp içinin sağlıklı yiyeceklerle doldurulması gerekir.

Birbirinden güzel tasarımlara sahip, lisanlı birçok beslenme çantasını indirimli fiyatlarla satın almak için; birbirinden sağlıklı ve lezzetli birçok sandviç çeşidini indirimli fiyatlarla satın almak için hemen tıklayın ya da size en yakın Migros’un reyonlarını ziyaret etmeyi unutmayın.

beslenme-cantasi

sandvic

10. Son Güne Bırakmayın

Her ne kadar okul döneminde birçok noktada indirimler yapılıyor olsa da okul dönemi dışında birçok ürünü indirimli hallerden bile çok daha hesaplı bulabilmek mümkündür.

Ucuza okul alışverişi yapabilmek için okul dönemi dışında da algınızı daima açık tutun. Kalem, silgi, defter gibi her zaman kullanabilecek kırtasiye ürünlerini alıp bir kenara koyarak gelecek seneler için akıllıca bir yatırım yapın.