Okula Yeni Başlayacak Çocuğunuzun İhtiyacı Olacak 7 Eşya

Okula yeni başlayacak çocuğunuzu okula alıştırmak ne kadar zorsa, okul ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamak da bir o kadar zordur; ama panik yok yanınızdayız. İşte okula başlayan her çocuğun ihtiyacı olacak 7 temel eşya:

1) Rahat Bir Ayakkabı

Birçok çocuk, ilkokula başlayarak âdeta özgürlüğünü ilan eder. Çoğu zaman işlerini ebeveynin yardımı ile halleden çocuklar, artık gün boyunca okulda kaldığında kendi işlerini kendileri halletmek zorunda kalır. Bu durumda bağcıklı ayakkabılar bile çocuğunuz için zorluk çıkarabilir. Çocuğunuza kolaylık sağlamak için bağcıklı ayakkabılar yerine üstten bantlı ayakkabıları tercih edin.

okula-donus-heyecani

2) Çanta Çeşitleri

Okulun bütün yükünü paylaşacak iyi bir çanta, ihtiyaç listesinin en başında yer alır. Çocuğunuz için sırt sağlığına dost olan, tüm araç gereçleri düzenli olarak yerleştirebileceği, çok sayıda göze sahip bir çanta almanız gerekir.

ucuz-okul-alisverisi

3) Defter Kapları

Öğretmenin okula yeni başlayan çocuğunuzdan isteyeceği ilk şeyler arasında defter kapları yer alır. Defter ve kitapların sene boyunca yıpranmasını önleyen, aynı zamanda çocuğunuzun eşyalarını daha dikkatli kullanması gerektiği mesajını veren defter kaplarını birlikte alışverişe çıkarak onun beğenileri dahilinde satın almaya özen gösterin.

defter

4) Etiket

Kitap ve defterlerin karışmaması ya da kaybolduğu anda kolayca sahibini bulabilmesi için işe yarayan etiketlerden yeterli miktarda almayı unutmayın. Tüm defter ve kitaplarını kapladıktan sonra etiket ile son dokunuşu yapıp etkin bir koruma sağlayın.

defter

5) Sayı Sayma Araçları

Okula yeni başlayan çocuğunuz, bol miktarda sayı sayma aracına ihtiyaç duyacak demektir. Sayı saymayı daha kolay öğrenmesinde yardımcı olacak abaküs, sayı çubukları, fasulyeleri, boncukları almayı unutmayın.

okul-alisverisi-yapma-yollari

6) Kalem Çeşitleri ve Yapıştırıcılar

Özellikle yazı yazma ile ilk kez tanışacak çocuğunuz için birkaç kalem çeşidi almak onun işini epey kolaylaştıracaktır. Tükenmez kalem, kurşun kalem, uçlu kalem, boya kalemleri gibi birçok kalem çeşidini tamamlamayı unutmayın. Aynı zamanda el becerisini geliştirecek el işi faaliyeti dersleri için yeterli miktarda yapıştırıcı alıp stoklamak da şahane bir fikir olacaktır.

okula-donus

7) Eşofman Takımı

Okula başlayan çocuğunuz için aklınıza ilk olarak üniforma almak geliyor, fakat eşofman takımı da temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Beden eğitimi dersi, bahçede geçirilecek zamanlar için rahatsız etmeyecek özelliklere sahip iyi bir eşofman takımı almayı ihmal etmeyin.