Sadık Dostlarımızı Seviyoruz: Hayvan Sahipleri İçin Sirkenin Farklı Kullanımları

Evcil hayvan demeye bile kıyamaz insan; onlar bizim dostlarımız, can yoldaşlarımız. Evcil hayvan bakımına dair daha önce veteriner röportajları yapmış ve pek çok sorunun yanıtını işin uzmanlarından almıştık. O videoları izlemek için tıklayın. Bugün ise biraz daha alternatif yollara gidiyor ve sirkenin farklı kullanımlarını anlatıyoruz hem de evcil hayvan sahiplerine! Ancak olası alerjik reaksiyonlar için veterinerinize danışmandan sakın uygulamayın!

1- Eğer köpeğinizde hazım sorunu yaşıyorsanız, mamasına birkaç damla sirke damlatın. Ona özel hazırladığınız yemekleri daha kolay hazmedecektir.

köpek

2- Pire ve kenelerden kurtulmak için bir şişe suya bir miktar sirke ekleyin ve çalkalayıp tüylerine püskürtün. Kısa sürede sorun ortadan kalkacaktır.

köpek_dili

3- Sirke ve suyu karıştırıp bir pamuk yardımı ile köpeğinizin kulaklarını temizleyebilirsiniz hem de ona zarar vermeden.

köpek

4- Her ne kadar düzenli bakımı yapılsa da özellikle bazı türler oldukça kötü kokabilir. Bu koku da halılarınıza sinebilir. Bunu önlemek için; sirkeli su karışımı ile temizlik yapabilir ve kötü kokuları yok edebilirsiniz.

kopek-sevgisi

5- Bazı kaşıntılar ya da hassas bölgelerin doğal tedavisi de sirke olabilir. Az miktar sirke ve su ile duyarlı bölgelere hafif masaj yapabilirsiniz. Ancak bu durum deri yüzeyinde ciddi alerjik reaksiyonlara da neden olabilir, önce veteriner!

kopek