MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Verimli Geçirebilir? 5 Öneri

mblog_image

Yaz tatili, bütün yıl iyi notlar alabilmek için soluksuz çalışan tüm öğrencilerin dört gözle beklediği en güzel zamanlardır. Bu zamanların her eğlenme hem de öğrenme açısından akıllıca kullanılıp yeni yıla daha güçlü bir şekilde başlamak için doğru değerlendirilmesi gerekir. Bunun için ilk görev ailelere düşmektedir. İşte çocukların daha verimli bir tatil geçirebilmeleri için ailelerin önderliğinde yapabileceği 5 etkili öneri.

DEVAMINI OKU

Müzik Eğitiminin Çocuk Gelişimine 7 Etkisi

mblog_image

Bu dünyanın başına gelen en güzel şeylerden biri değil midir müzik? Öyle ya, üzüldüğümüzde de şarkılara koşarız mutlu olduğumuzda da. Kimi zaman müzik eşliğinde kitap okur kimi zaman deli gibi dans eder kimi zaman da öylece uzanır ruhumuzu dinlendiririz. Boşuna dememişlerdir “müzik, ruhun gıdasıdır.” diye.

DEVAMINI OKU

Doğurganlığı Artıran 8 Besin

mblog_image

Doğurganlık ile beslenmenin ne ilgisi var demeyin, bugünlerde ebeveyn olmaya karar verdiyseniz bu başlığın satırlarına göz atmanızda fayda var! İşte doğurganlığı artıran 8 besin.

DEVAMINI OKU

Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır? Dikkat Etmeniz Gereken 6 Detay

mblog_image

Perdeler, evin en önemli detaylarından biridir. Perde seçimi ile evinizin tarzını tamamen değiştirebilir, yeni baştan yaratabilirsiniz. Peki perde alırken nelere dikkat etmeli, perde seçimini neye göre yapmalısınız? Cevabınız tam burada, şöyle buyurun.

DEVAMINI OKU

Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır? 7 Öneri

mblog_image

Havalar ısındı. Herkes sokaklara, balkonlara, bahçelere bol enerjiyle taşmaya başladı. Diyoruz ki; şu apartmanlara sıkışmış şehir hayatlarında ufak da olsa bir bahçeye sahipseniz ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha düşünün ve ona çok iyi bakın, inanın o da size iyi bakacak içinize huzur dolduracaktır.

DEVAMINI OKU

Sokak Hayvanları İçin Evde Yapabileceğiniz 4 Mama Tarifi

mblog_image

Tüm sokak hayvanlarını sahiplenecek kadar içinizden taşan bir hayvan sevgisine mi sahipsiniz? Tüm hayvanları evinize alamazsınız belki ama onların hayatını önemli ölçüde etkileyecek küçük katkılarda bulunabilirsiniz. Mesela oldukça kolay tariflerle mamalar hazırlayarak sadece karınlarını doyurmaz hayatlarını bile kurtarabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Koltuk Seçiminde Dikkat Edeceğiniz 6 Nokta

mblog_image

Tüm günün, tüm haftanın hatta şu zorlu koşuşturmaca dolu hayatın yorgunluğunu atabileceğiniz tek ve en önemli yaşam alanı kendi evinizdir. Bunun için evdeki tüm eşyaları konforunuz için seçmeli, eşyaların görüntüsü kadar rahatlık, kullanışlılık, kolay temizlenme gibi özelliklere de dikkat etmelisiniz.

DEVAMINI OKU

Çocuklarda Parmak Emmeyi Engelleyecek 6 Önlem

mblog_image

Bebeklerde parmak emme hareketi, henüz anne karnından edinilmiş bir alışkanlık olup tamamen doğaldır. İlk 1,5 sene sorun teşkil etmezken bu süreç en geç 3 yaşından sonra da devam ediyorsa tedbir alınması gereken bir sorun haline gelmiş demektir; çünkü gelişmekte olan ağız ve diş yapısında olumsuz etkilere neden olabilmektedir.

DEVAMINI OKU

Ev Düzenleme Sanatı 7 Öneri

mblog_image

Hayatımızın hüzünlü ya da neşeli tüm özel anlarını yaşadığımız evlerimiz en güzel, en düzenli şekilde döşenmeyi hak etmiyor mu sizce de?

DEVAMINI OKU