MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çocuklarda Yaratıcılığı Geliştirmenin 6 Yolu

mblog_image

Bir ebeveyn olarak daha renkli bir hayal gücüne ve güçlü, farklı fikirler üreten bir çocuğa sahip olmayı, çocuğunuzun yaratıcı düşünme tarzı ile kendine iyi bir gelecek hazırlamasını istediğinizi biliyoruz. Peki buna katkıda bulunmak için neler yapabilirsiniz?

DEVAMINI OKU

İletişimde Empati Kurmanın 7 Yararı

mblog_image

Empatinin hayatımız ve ilişkilerimiz konusunda birçok yararı vardır, bu yararlardan 7 tanesini sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Çocuklarda Öz Güven Geliştirmenin 6 Yolu

mblog_image

Bir insanın hayat boyu başarılı olabilmesinde en önemli etkenlerden biri öz güven sahibi olmasıdır. Öz güven sahibi olan bir insan, hayata ve karşısına çıkan engellere daha olumlu bakar ve atacağı adımları daha cesaretle atar.

DEVAMINI OKU

Evde Balık Beslemenin 7 Püf Noktası

mblog_image

Evde hayvan beslemek, faydalı uğraşlardan biridir. Bir canlının yaşamasına katkıda bulunmanın yanı sıra daha iyi bir insan olma yolunda güçlü bir adım atmış olunur.

DEVAMINI OKU

Bahar Aylarında Bebeğimi Nasıl Giydirmeliyim?

mblog_image

Bahar ayları yaklaşınca ruhumuzu pek güzel duygular, yeni açan çiçekler kadar renkli heyecanlar kaplar. Yeni uyanmaya başlayan doğa, hareketlenen hayatlar derken her şey iyidir hoştur da havaların kararsız olması sağlığımızı biraz tehdit edebilir.

DEVAMINI OKU

Prematüre Bebek Beslenmesi Hakkında

mblog_image

Zorlu bir hamilelik sürecinin sonuna gelindi, bebeğiniz artık kucağınızda. Tamamen sizin bakımınıza muhtaç, minicik bir canlı var hayatınızda.

DEVAMINI OKU

Ergenlik Dönemindeki 5 Sorun ve Çözüm Yolları

mblog_image

Çocukluktan gençliğe geçiş dönemi olan ergenlik, her insan için çok sancılı bir dönemdir. Gençlerin bu dönemi sorunsuz yaşayabilmesi için kendi kararlarını vermeye çalışması gerekecek, ebeveynlerin de bu duruma karşı anlayışlı davranması beklenecektir; ancak maalesef ki ne kadar önlem alınsa da bazı çatışmalar önlenemez hale gelebilir ve şimdi bahsedeceğimiz sorunlar yaşanabilir.

DEVAMINI OKU

10 Adımda Çocuklara Tuvalet Alışkanlığı Kazandırmak

mblog_image

Minik bebeğiniz büyüdü, bezlere veda etme zamanı geldi çattı. Zorlu bir dönemden daha kolay bir döneme geçiş başlıyor ama her kolaylığın olduğu gibi bu sürecin de bir miktar zorluğu var. Biz de bu zorlu süreci biraz olsun hafifletmek, yanınızda olabilmek için çocuklarda tuvalet eğitimi hakkında birkaç önemli bilgiyi derledik. Şimdiden kolaylıklar!

DEVAMINI OKU

Bebek Odası Düzenlerken Dikkat Edilecek 8 Kural

mblog_image

Bebeğinizin olacağını öğrendiğiniz andan beri, onun iyi bir geleceğe sahip olması için derinlemesine düşünür oldunuz. Tüm zor süreci kenara bırakırsak ilk iş kıyafetler ve oda düzenlemesi ile başlar. Odasını rengarenk, farklı mı farklı oyuncak ve süslemelerle donatmaya çalışmak belki de şimdilerde en büyük keyfiniz. Bu süreçte size yardımcı olacak hem süslü hem de sağlıklı olması için birkaç öneri de bizden almak ister misiniz? Hadi satırlarımızın devamına.

DEVAMINI OKU