MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bebeklere Evde Alerji Yapacak 9 Unsur ve Etkileri

mblog_image

Alerji, doğumdan itibaren başlayıp dış etkenler ile şekillenen ciddi bir süreçtir. Özellikle bebeklerin zamanla ev tozu, hayvan atıkları gibi ev içindeki maddelere karşı teması arttıkça alerjinin boyutları da değişebilmektedir. Alerji, genel bilinenin aksine büyüdükçe geçen değil, artarak devam eden bir hastalıktır ve sürekli olarak dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur.

DEVAMINI OKU

Bebek Masajı ve 12 Faydası

mblog_image

Bebeğinizi çok seviyor, onun gelişimi için önemli olan tüm besinlere dikkat ediyorsunuz. Peki bebek masajı uyguluyor musunuz? Evet, çoğunluk tarafından pek bilinmeyen bebek masajı da onun gelişimi için oldukça önemli.

DEVAMINI OKU

Çocuklara Masal Anlatmak İçin 8 Güçlü Sebep

mblog_image

Hadi, çocukluğumuza inelim! O tatlı uyku dolu gözlerimizle anne ya da babamızdan masum bir heyecanla masal bekleyişlerimizi hatırlayalım.

DEVAMINI OKU

Bebek Gelişiminde İlk Hafta Dikkat Edilecek 12 Nokta

mblog_image

Belki de bir çocuk sahibi olmayı her şeyden çok istediniz. Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişip doğması için her detayı önemseyip onun için en iyisini yapmaya gayret gösterdiniz. Zorlu bir hamilelik sürecinin sonunda nihayet onu kucağınıza aldınız; artık evinizde minicik, tamamen size muhtaç ve tamamen sizin parçanız bir canlı var. Kokusunu içine çekebiliyor, sesini duyabiliyor, ellerini tutup gözlerine bakabiliyorsunuz. Her şey güzel gidiyor; ancak bu süreç ebeveynler için de dünyaya alışmaya çalışan minicik bebek için de oldukça zor, unutmayın.

DEVAMINI OKU

Ailecek Tasarruf Yapabilmenin 10 Yolu

mblog_image

Her alanda yapılan tasarruf, dünyanın devamlılığı için oldukça önemlidir. Tasarruf yöntemlerini kaç kişi dikkate alırsa işler o kadar kolaylaşır, dünyanın devamlılığı o kadar garantiye alınır. Bu yüzden gelin aileniz ile seferber olmaya başlayın ve büyük etkiler bırakmaya hazırlanın.

DEVAMINI OKU

Döşemelerden Hayvan Tüyü Nasıl Temizlenir?

mblog_image

Evde bir hayvan beslemek, size tamamen muhtaç olan bir canlının tüm ihtiyaçlarını sunmak, ona sevgi verebilmek bir insanın sahip olabileceği en özel meziyetlerdendir.

DEVAMINI OKU

Yatak Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Yoğun tempoya, bol koşuşturmacaya sahip hayatlarımızda günün güzel geçebilmesi için vücut sağlığı konusunda her öneriye ihtiyacımız var. Yatak seçimi de bu önerilerin en başında geliyor; çünkü güne zinde başlayıp tüm günü güzel bir şekilde tamamlayabilmenin yolu iyi bir uykudan, iyi bir uykunun yolu da iyi bir yatak seçiminden geçiyor.

DEVAMINI OKU

7 Adımda Biberon Temizliği

mblog_image

Minik bebeğinizin gün içinde değdiği her yerin temiz olmasına, yiyeceği her besinin iyi temizlenmesine dikkat ediyorsunuz. Peki biberon temizliğine de aynı özeni gösteriyor, biberonu iyi bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Biberon temizliği konusunda size yardımcı olacak birkaç nokta, yazımızın devamında!

DEVAMINI OKU

Bebekler için Dışarıda da Taşınabilecek Pratik Mama Tarifleri

mblog_image

Bebeklerin sağlıklı bir beden ve zihin gelişim süreci yaşaması konusunda en önemli etkenlerden biri, doğru gıdalarla beslenmeleridir. Bunun için sadece evde değil kısa zamanlı gezilerde de uzun zamanlı seyahatlerde de gıda seçimlerine dikkat etmek gerekir. Onların en iyi şekilde beslenmeleri için hazır gıdalara başvurmak yerine evde kendi ellerinizle mamalar hazırlamalısınız belki de.

DEVAMINI OKU