MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Ergenlik Dönemindeki 5 Sorun ve Çözüm Yolları

mblog_image

Çocukluktan gençliğe geçiş dönemi olan ergenlik, her insan için çok sancılı bir dönemdir. Gençlerin bu dönemi sorunsuz yaşayabilmesi için kendi kararlarını vermeye çalışması gerekecek, ebeveynlerin de bu duruma karşı anlayışlı davranması beklenecektir; ancak maalesef ki ne kadar önlem alınsa da bazı çatışmalar önlenemez hale gelebilir ve şimdi bahsedeceğimiz sorunlar yaşanabilir.

DEVAMINI OKU

10 Adımda Çocuklara Tuvalet Alışkanlığı Kazandırmak

mblog_image

Minik bebeğiniz büyüdü, bezlere veda etme zamanı geldi çattı. Zorlu bir dönemden daha kolay bir döneme geçiş başlıyor ama her kolaylığın olduğu gibi bu sürecin de bir miktar zorluğu var. Biz de bu zorlu süreci biraz olsun hafifletmek, yanınızda olabilmek için çocuklarda tuvalet eğitimi hakkında birkaç önemli bilgiyi derledik. Şimdiden kolaylıklar!

DEVAMINI OKU

Bebek Odası Düzenlerken Dikkat Edilecek 8 Kural

mblog_image

Bebeğinizin olacağını öğrendiğiniz andan beri, onun iyi bir geleceğe sahip olması için derinlemesine düşünür oldunuz. Tüm zor süreci kenara bırakırsak ilk iş kıyafetler ve oda düzenlemesi ile başlar. Odasını rengarenk, farklı mı farklı oyuncak ve süslemelerle donatmaya çalışmak belki de şimdilerde en büyük keyfiniz. Bu süreçte size yardımcı olacak hem süslü hem de sağlıklı olması için birkaç öneri de bizden almak ister misiniz? Hadi satırlarımızın devamına.

DEVAMINI OKU

Anne- Baba İlişkisinin Çocuk Gelişimine Olan 7 Etkisi

mblog_image

Güzel bir evlilikle başlayıp artık çift olarak devam ettiğiniz hayatınıza minik bir bireyin katılmasıyla işler daha yeni başlıyor demektir. Bundan sonra artık eşinizle kavga ederken de birbirinize sevgi gösterirken de iki kez düşünmeli, bu davranışların çocuğunuzun üzerindeki olumlu ya da olumsuz etkilerini ölçüp tartabilir hale gelmelisiniz. Eşler olarak edeceğiniz bir kavga ya da göstereceğiniz bir sevginin çocuğun hayatında nasıl izler yarattığını bilmeli, bundan sonra ona göre davranmalısınız.

DEVAMINI OKU

Bebeklerin Diş Çıkarma Döneminde Yapılması Gereken 7 Yöntem

mblog_image

Zorlu bir hamilelik süreci, doğum anları, hastaneden eve geçiş süreci, evde geçen ilk haftanın zorluğu derken yeni doğan bebeğiniz hızla büyümeye devam ediyor. Okuluna hatta evliliğine bile çok az kaldı desek? Yok yok o kadar germeyelim sizi; ama hızla büyüme gerçeğini inkar edemeyiz. Sıra geldi diş çıkarma sürecine değil mi? En sancılı dönemlerden biridir, ne yapsanız memnun edemezsiniz minik bebeğinizi. O süreçte size ışık tutacak birkaç öneriyi sizin için derledik işte diş çıkarma döneminde yapılacaklar:

DEVAMINI OKU

Çocuklarda Aidiyet Duygusu Hakkında 10 Bilgi

mblog_image

Öncelikle aidiyet duygusunun ne demek olduğuna bir bakalım. Aidiyet, insanın kendini emniyet ve güven içerisinde hissettiği kişi ve grupla duygusal bağ kurmasıdır. Aidiyet duygusu, doğuştan gelir ve sadece çocukların değil yetişkinlerin de hayatında önemli, temel ihtiyaçlardan biridir.

DEVAMINI OKU

8 Maddeyle Çocuk Gelişiminde Uykunun Önemi

mblog_image

Çocuklarımız için her şeyin en iyisinin olmasını ister, elimizden geldiği kadar tüm hayatlarını ilmek ilmek tasarlarız. Hangi okullarda okuyacağından beslenme düzenine kadar belirleriz de çoğu zaman uykunun önemini atlarız. Halbuki çocukların gelişimi için nasıl ki iyi bir beslenme programı önemliyse, uyku düzeni de o denli önemlidir.

DEVAMINI OKU

Çocukların Boyunu Uzatan 8 Besin

mblog_image

Çocukların boyunu uzatacak, beslenme programında yer verilmesi gereken belli başlı yiyecekleri sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Çocuklarda Okul Öncesi Eğitimin Önemi

mblog_image

Eskiden iş alanları sınırlı ya da aile bireyleri iyi işlerde çalışmak zorunda değildi; ama günümüzde iyi bir iş sahibi olmak hem maddi bir gereklilik hem de sosyal statünün göstergesi haline geldi.

DEVAMINI OKU