MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Uykusuz ve Huzursuz Bebekler için: Bebek Masajı

mblog_image

Bebek masajı bebeklerin sakinleşmesini, huzurlu olmasını ve iyi uyumalarını sağlamasının yanı sıra bebeğinizle yakın temasta olup birlikte keyifli vakit geçirmenizi de sağlar.

DEVAMINI OKU

Yeni Yılda Evinize Ferahlık Getirecek 5 Feng Shui Önerisi

mblog_image

Çince rüzgâr ve su anlamına gelen insanlar ve çevreleri arasındaki uyumu, ilişkiyi ele alan ve temelde mekânları belirli kurallar çerçevesinde düzenleyip dekore ederek, aile bireylerine huzur, sağlık ve bereket sağlamaktır. Yeni yılla birlikte yeni başlangıçlarla girmenin tam zamanı! Feng Shui felsefesi size dinginlik, huzur, rahatlama ve pozitif enerjiyi getirecek.

DEVAMINI OKU

Çocuklar İçin Sömestir Tatili Önerileri

mblog_image

Yoğun bir okul döneminin ilk yarısı bitiyor bile… Çocukların en sevdiği tatillerden biri olan sömestiri dolu dolu geçirmek için yapabileceğiniz birçok aktivite mevcut. İşte hem çocuklarınızın birlikte zaman geçirmekten zevk alacağı hem de gelişimlerini olumlu etkileyecek 5 aktivite.

DEVAMINI OKU

Çocuklarla Güvenli Seyahat

mblog_image

Seyahat etmek, yeni yerler görmek aileler için keyifli bir serüven. Bu keyfin daimi olması için ebeveynlere kimi sorumluluklar düşüyor elbette. Yapılan bir araştırmaya göre çocukların yolculuk sırasında güvenliği Türkiye’de %80 oranında sağlanmıyor. Hep birlikte çıkılan bir yolculuğun tatsız bir şekilde sonlanmasını istemiyorsanız seyahat güvenliğini yerine getirmelisiniz. Bunun için neler yapabileceğinizi sıraladık.

DEVAMINI OKU

Yaramaz Miniklerle Baş Etmenin Yolları

mblog_image

Bizim yaramazlık diye adlandırdığımız pek çok şey çocuklar için bir keşif sürecidir. Bazen bu süreç uzar ve yorucu bir hal almaya başlayabilir. Doğru ve yanlışı ayırt etmeden yaptıkları her davranış bitmek bilmeyen enerjileriyle birleştiğinde aileler için zorlu bir sürece dönüşür. Peki yaramaz miniklerle baş edeceğiz?

DEVAMINI OKU

Çocuklar Arasında Karşılaştırma Yapmanın Olumsuz Etkileri

mblog_image

Kimi zaman çocuklarda görülen huysuzluk, mutsuzluk, başarısızlık gibi olumsuzluklar ailelerin onları bir başka yaşıtı ile karşılaştırmasından kaynaklanıyor olabilir. Çocukların kendisini sandığımızdan daha kötü hissetmesine neden olacak bu kıyaslamaların genel sonuçlarına hep birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Çocuklarda Bale Eğitimi ve Faydaları

mblog_image

Bale eğitimi profesyonel olarak devam etsin ya da etmesin küçük yaşlarda çocukların hayatına disiplin katan en güzel sanat dallarından biri. Bir gösteri sanatı olan bale uzun yıllar üzerinde çalışılarak sonuç alınan bir meslek. Bu nedenle uzmanlar bale eğitimine küçük yaşlardan itibaren başlamanın uygun olduğunu düşünüyor. Peki balenin çocuklar üzerinde nasıl bir faydası var?

DEVAMINI OKU

Çocukların İhtiyacı Olan Vitaminler Hangi Meyvelerde?

mblog_image

Sağlıklı çocuklar için dengeli beslenme son derece önemli. Çocukların büyümeleriyle doğru orantılı olarak; artan enerjileri ve kemik gelişimleri, yeme ihtiyaçlarını da şekillendiriyor. Dengeli beslenme; sağlıklı her besini eşit ve dengeleyerek tüketme anlamına geliyor. Çocuklar için, meyve tüketmeden sağlıklı bir yaşam hayal etmek imkansız. Hangi meyve çocuklar için faydalı ve aslında ne içeriyor? Hep birlikte göz atalım.

DEVAMINI OKU

Evinizin Daha Az Dağınık Görünmesini Sağlamak İçin 4 Basit Yol

mblog_image

En temiz ev bile yığılmanın kurbanı olabilir. Keyfi tavırların önüne geçerek, evinizdeki dağınıklığın kurbanı olmaktan kurtulabilirsiniz.

DEVAMINI OKU