MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bebeğinize İsim Seçerken Kolaylık Sağlayacak 6 Bilgi

mblog_image

Bebek sahibi olacak olmanın en heyecanlı kısımlarından biri de onun için güzel bir isim seçme çalışmalarına başlamaktır. Bu süreç oldukça keyifli olsa da özellikle kararsız biriyseniz ve aklınızdan geçen birçok isim seçeneği mevcutsa sizi çıkmaza doğru sürükler; ama panik yok. Çünkü bebeğiniz doğana kadar önünüzde yeterli bir zaman dilimi ve size yardımcı olacak ipuçları mevcut. İşte, bebeğinize isim seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar, kolaylık sağlayacak bilgiler…

DEVAMINI OKU

Anne Sütünü Saklama Yöntemleri Nelerdir?

mblog_image

Yeni doğan bebeğin en az ilk 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesinin ilerideki hayatında sağlıklı olması için ne denli önemli olduğunu artık biliyoruz; ancak anneler çok iyi bilir ki bunu uygulamak her zaman kolay olmayabiliyor. Annenin çalışıyor olması ya da başka birçok sebepten dolayı bebeğini anında emziremiyor olması, sütünü saklaması gerektiğini işaret ediyor. Peki nasıl? Anne sütü nasıl saklanmalıdır ki bebek hiçbir zaman mağdur olmadan en önemli besinine ulaşabilsin?

DEVAMINI OKU

Köpeğinizin Sizi Sevdiğini Gösteren 7 İşareti

mblog_image

Köpekler, insana en yakın olan hayvanlardan biridir. Çoğu zaman en yakınımız olan bu dostlarımızın bizimle sohbet etmesini, fikir tartışmalarını bile hayal ederiz. Onlara her daim sevdiğimizi söylerken bir anda onların da dile gelip “Ben de seni çok seviyorum!” demelerini falan bekleriz. Bu elbette ki mümkün değildir; ancak onlar bizimle sohbet edemese, dile gelemeseler bile sevgilerini kendilerine has gösterme şekilleri var. Nasıl mı? İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

İlerleyen Yaşlardaki Hamilelik Hakkında

mblog_image

Hayatınız boyunca çocuk sahibi olmayı çok istediniz, ancak belki biraz geç kaldınız. İlerleyen yaşınıza rağmen bu istek dinmedi ve belki de şimdilerde bebeğinizi kucağınıza almaya hazırlanıyorsunuz. Peki bu süreç dahilinde sizi neler bekliyor biliyor musunuz? Eğer ki hamileliğiniz, özellikle 35-40 yaş arası veya sonrasındaysa hem anne hem de bebekte sağlık sorunları yaşama riski artış gösterebileceğinden hamilelik sürecinde dikkat etmeniz gerekenler artacak demektir; ancak hemen korkmayın, gelişen tıp ile birlikte ilk tehlikeli dönemi atlatıp düzenli kontrollerini aksatmayan kadınların %85-90’ı sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alabilmektedir.

DEVAMINI OKU

İkiz Bebek Sahiplerini Bekleyen Zorluklar ve Kolaylıklar

mblog_image

Bilenler bilir; “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.” deyimini ikiz bebekler için uyarlasak hiç de abartmış olmayız değil mi? Bir bebek sahibi olmak her ne kadar müthiş güzellikler taşısa da zorlukları da beraberinde getirir. Bu zorluklar, ikiz bebek sahibi olunduğunda ise iki katına çıkar. Daha çok uykusuzluk, daha çok masraf, daha çok ilgi, […]

DEVAMINI OKU

Hamileliğin 6 Belirtisi

mblog_image

Birçok kez haberlerden ya da yakın çevrenizden hamile olduğunu fark etmeyen kadınlara rastlamış olabilirsiniz. Hamile olduğunu anlamayıp karın ağrısı diye doktora gidip doğum yaparak eve dönen kadınlara birçok kez şaşırmış ya da gülüp geçmiş de olabilirsiniz; ancak bu durum aslında çok da uzak sayılmayabilir; çünkü hamilelik bazen basit hastalıklar kadar ya da normal durum gibi sayılan belirtiler gösterebilir. Bu durumla sizin de karşılaşmamanız için en basit hamilelik belirtilerini yazımızın devamında derledik. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Bebeğimin Dişi Çıkıyor!

mblog_image

9 ay boyunca yolunu gözleyip sonunda kavuştuğunuz bebeğinizin artık sonu gelmeyen değişimlerine tanık olma zamanı. Her geçen gün onun büyümesine, vücudundaki değişimlere tanık olmak harika; ancak bir o kadar zorlu olduğu da gerçekler arasında.

DEVAMINI OKU

Yeni Mevsim Yenilik Bekler: Sonbaharda Yapacağınız 7 Değişim

mblog_image

Sıcak ve enerji dolu yaz mevsiminin ardından eylül ayı ile birlikte sonbahar mevsimine geçerken birçok insanın içini garip bir hüzün kaplasa da yeni bir mevsim aynı zamanda yeni umutlar, yeni sevinçler demektir.

DEVAMINI OKU

Bebek Banyo Ritüeli ve Bakımı Nasıl Olmalı?

mblog_image

Minik bebeğiniz de tıpkı sizin gibi banyo yapıp ferahlama ihtiyacı duyar. Onu en az 3 günde 1 kez yıkamanız hem ruhu hem de bedeninin sağlığı için son derece önemlidir; ancak bebekleri yıkamanın pek de kolay olmadığını, bu konu hakkında aklınızda soruların uçuştuğunu biliyoruz.

DEVAMINI OKU