MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bebek Banyo Ritüeli ve Bakımı Nasıl Olmalı?

mblog_image

Minik bebeğiniz de tıpkı sizin gibi banyo yapıp ferahlama ihtiyacı duyar. Onu en az 3 günde 1 kez yıkamanız hem ruhu hem de bedeninin sağlığı için son derece önemlidir; ancak bebekleri yıkamanın pek de kolay olmadığını, bu konu hakkında aklınızda soruların uçuştuğunu biliyoruz.

DEVAMINI OKU

Evinizi Satarken Bilmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Paraya ihtiyacınız var, eviniz çok eskidi, işe giderken yolda geçirdiğiniz vakit uzadı, çocukların okulu uzak kaldı ya da artık yaşadığınız semtten memnun değilsiniz ve evinizi satmaya karar verdiniz. Peki ya şimdi? Asıl iş bu karardan sonra başlıyor. Hele ki ev satma tecrübeniz de yoksa işler çıkmaz bir hal alıyor. O halde gelin, ev satmadan önce mutlaka bu satırlarımızı inceleyin.

DEVAMINI OKU

Çocuklara Ev Ödevi Bilinci Nasıl Kazandırılır?

mblog_image

Çocuklar okula başladı, dolayısıyla evde o bitmek bilmeyen ödev yapma sancıları da… Ev ödevinin her ne kadar çocuğunuza olumlu katkıları olsa da bir yandan hem öğrenci hem de veli için oldukça sıkıcı bir görev olduğu da gerçekler arasında. Peki yok mu çaresi? Çocuğunuza ev ödevi bilincini, ödev yapma alışkanlığını nasıl kazandırabilirsiniz işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzu Keşfetmenin 7 Yolu

mblog_image

Peki çocuğunuzu diğer çocuklardan ayıran, onun üstün zekâlı olduğunu gösteren beceriler nelerdir? İşte çocuğunuzun üstün zekâlı olduğunu gösteren 7 önemli nokta:

DEVAMINI OKU

Beslenme Çantası İçin 7 Besleyici Öneri

mblog_image

Gün boyu gözünüzün önünde olup beslenmesine bizzat dikkat ettiğiniz çocuğunuzun artık okula gitme zamanı! Bundan sonra beslenmesi için yanında siz değil, sizin özenle hazırladığınız beslenme çantası olacak. Bu durumda beslenme çantasını çok iyi bir şekilde hazırlamış olmalısınız ki çocuğunuz sizin eksikliğinizi hissetmeden sağlıklı bir şekilde beslenmesine devam edebilsin.

DEVAMINI OKU

Beslenme Çantasının Olmazsa Olmaz 7 Eşyası

mblog_image

Uzun bir tatilin ardından öğrenciler yine ders başı yapmak için hazırlanıyor. Bu hazırlık sürecinde yepyeni üniformalar, çantalar alınıyor. Çantaların içi yepyeni defterler, kitaplar ve kalemlerle dolduruluyor. Peki beslenme çantasının içinin nasıl doldurulacağına dair hazırlık yapılıyor mu?

DEVAMINI OKU

Okula Yeni Başlayacak Çocuğunuzun İhtiyacı Olacak 7 Eşya

mblog_image

Okula yeni başlayacak çocuğunuzu okula alıştırmak ne kadar zorsa, okul ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamak da bir o kadar zordur; ama panik yok yanınızdayız. İşte okula başlayan her çocuğun ihtiyacı olacak 7 temel eşya:

DEVAMINI OKU

1. Sınıfa Başlayacak Çocuğunuzu Okula Alıştırmanın 7 Yolu

mblog_image

Eğlence ve bolca dinlenme içeren yaz tatilinin ardından okul zamanı geldi çattı. Tatilde zihnen ve bedenen dinlendiğiniz kadar okul fikrinden de bir o kadar uzaklaştığınız gerçekler arasında. Bu durumda okulun ilk günleri büyük bir çoğunluk için zor bir alışma süreci anlamına geliyor, hele ki okula yeni başlayacak mini mini 1. sınıf öğrencileri, süreçten en çok etkilenenler arasında yerini alıyor.

DEVAMINI OKU

Bebeğinizi Yıkadıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

mblog_image

Minik bebeğinizin ruhen ve bedenen daha rahat olması için ona banyo yaptırmak en önemli adımlardan biridir; fakat bu işlem oldukça zorlayıcı olabilir.

DEVAMINI OKU