MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bebeğinizi Yıkarken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Detay

mblog_image

Minik bebeğiniz de tıpkı sizin gibi banyo yapıp ferahlama ihtiyacı duyar. Onu en az 3 günde bir yıkamanız hem ruhu hem de minik bedeninin sağlığı için son derece önemlidir; ancak bebekleri yıkamanın pek de kolay olmadığını, bu konu hakkında aklınızda soruların uçuştuğunu biliyoruz. Biraz olsun yardımcı olabilmek için bebeğinizi yıkarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu başlık altında derledik. Şimdiden size kolaylıklar, bebeğinize mis gibi uykular dileriz!

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzun Neye Kabiliyetli Olduğunu Keşfedin

mblog_image

Hepimiz, küçük yaşlarda yetişkin hayatımızda nasıl bir rol alacağımızın küçük kopyalarını veririz. Bu küçük kopyalara göz açanlar, kulak verenler ilerleyen hayatında yönünü çizerken çok daha kararlı olup bilinçli adımlar atarak zaman kaybetmeden başarıyı yakalar.

DEVAMINI OKU

Tatil Dönüşü İşe Adapte Olabilmenin 6 Etkili Yolu

mblog_image

Tüm sene ciddiyetle, zaman zaman kendinizden ödünler vererek çalıştınız ve şahane bir tatili hak ettiniz. Tatil süreci için ne kadar heyecan ve neşe dolsanız da kesinlikleunutmamanız gereken bir nokta var ki o da şu; bütün senebeklediğiniz o muhteşem tatillerin eğlenceli gidişleri olduğu gibi hüzünlü dönüşleri de ihtimaller arasında. Tatile çıkarken aşırı bir mutluluk içerisinde olmanızda sorun yok; ancak tatilden dönerken aşırı bir şekilde üzülürseniz iş performansınız dibe vurabilir ve işlere devam edebilmek için göstereceğiniz çaba artacağındanyaptığınız tatil aslında boşa gider.

DEVAMINI OKU

Mutlu Bir Çocuk Nasıl Yetişir 9 Öneri

mblog_image

Bir çocuk sahibi olmak istiyor ya da olduysanız eğer o çocuğun besin, kıyafet, eğitim ihtiyaçları kadar mutluluğa da ihtiyacı olduğunu unutmamanız gerekir. Çocukların hayatta başarıyı yakalayabilmeleri, kendilerine yetebilmeleri, öz güven sahibi olup mutlu olabilmeleri için ebeveynlerine önemli görevler düşer.

DEVAMINI OKU

Kreş veya Anaokulu Seçerken Bunlara Dikkat Edin

mblog_image

Çoğunlukla çalışan ebeveynler; çocuğunun bir şeyler öğrenebileceği, güvenli kreş ya da anaokulu arayışı içerisindedir. Tüm gün ayrı kalacağınızdan zaten üzüleceğiniz çocuğunuz için bari doğru seçimler yaptığınızdan, güvenli ellere bıraktığınızdan emin olmalısınız ki ebeveyn olarak siz de gün boyu mutlu olabilesiniz.

DEVAMINI OKU

Yaz Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? 7 Püf Noktası 

mblog_image

Enerji dolu, tatil dolu bir yaz tatilini hepimiz iple çekeriz. Yaz aylarının kusursuz geçmesi için tüm detayları halletmeye çalışırız. İşte o detaylardan biri; yaşadığınız, uzun vakit geçirdiğiniz mekânların dekorasyonu nasıl olmalı? Tüm cevaplar için sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz.

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzu Sosyal Medyadan Korumanın 6 Yolu

mblog_image

Akıllı telefon kullanımının da artmasıyla birlikte sosyal medya hayatımızın her tarafını esir almaya başladı. Her anımızı paylaşıyor, tanıdık tanımadık tüm insanlarla gün boyu etkileşim içerisinde oluyoruz.
Sosyal medya, birçok konuda hayatımıza güzellik ve kolaylık katmış olabilir; ancak zararlarını da göz önünde bulundurmak şart. Kullanım miktarı abartıldığı takdirde özellikle de çocukların hayatında olumsuz etkiler bırakabilmekte.

DEVAMINI OKU

Çocuğunuz Kardeşini mi Kıskanıyor? Kardeş Kıskançlığına 6 Çözüm

mblog_image

Mutlu yuvanıza yeni bir üye katıldı; özellikle ebeveyn olarak siz, daha sonra da tüm tanıdıklarınız yeni doğan bebeğiniz için çok seviniyor; ancak mutsuz olan biri mi var?

DEVAMINI OKU

Doğru Bir Tatil Yapabilmek İçin Bunlara Dikkat Edin

mblog_image

Tüm sene çalıştınız, yoruldunuz; şimdi nefis bir tatili hak ettiniz. Tüm senenin yorgunluğunu çıkarıp kalan çalışma hayatınıza daha dinamik devam edebilmek için tatilinizin kusursuz olması, ufak sorunların bile sinirinizi bozmaması şart. Peki, tatilin kusursuz geçmesi için ne yapmalı? Doğru bir tatil nasıl olmalıdır? İşte cevapları.

DEVAMINI OKU