MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Hamileliğin 6 Belirtisi

mblog_image

Birçok kez haberlerden ya da yakın çevrenizden hamile olduğunu fark etmeyen kadınlara rastlamış olabilirsiniz. Hamile olduğunu anlamayıp karın ağrısı diye doktora gidip doğum yaparak eve dönen kadınlara birçok kez şaşırmış ya da gülüp geçmiş de olabilirsiniz; ancak bu durum aslında çok da uzak sayılmayabilir; çünkü hamilelik bazen basit hastalıklar kadar ya da normal durum gibi sayılan belirtiler gösterebilir. Bu durumla sizin de karşılaşmamanız için en basit hamilelik belirtilerini yazımızın devamında derledik. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Bebeğimin Dişi Çıkıyor!

mblog_image

9 ay boyunca yolunu gözleyip sonunda kavuştuğunuz bebeğinizin artık sonu gelmeyen değişimlerine tanık olma zamanı. Her geçen gün onun büyümesine, vücudundaki değişimlere tanık olmak harika; ancak bir o kadar zorlu olduğu da gerçekler arasında.

DEVAMINI OKU

Yeni Mevsim Yenilik Bekler: Sonbaharda Yapacağınız 7 Değişim

mblog_image

Sıcak ve enerji dolu yaz mevsiminin ardından eylül ayı ile birlikte sonbahar mevsimine geçerken birçok insanın içini garip bir hüzün kaplasa da yeni bir mevsim aynı zamanda yeni umutlar, yeni sevinçler demektir.

DEVAMINI OKU

Bebek Banyo Ritüeli ve Bakımı Nasıl Olmalı?

mblog_image

Minik bebeğiniz de tıpkı sizin gibi banyo yapıp ferahlama ihtiyacı duyar. Onu en az 3 günde 1 kez yıkamanız hem ruhu hem de bedeninin sağlığı için son derece önemlidir; ancak bebekleri yıkamanın pek de kolay olmadığını, bu konu hakkında aklınızda soruların uçuştuğunu biliyoruz.

DEVAMINI OKU

Evinizi Satarken Bilmeniz Gereken 7 Şey

mblog_image

Paraya ihtiyacınız var, eviniz çok eskidi, işe giderken yolda geçirdiğiniz vakit uzadı, çocukların okulu uzak kaldı ya da artık yaşadığınız semtten memnun değilsiniz ve evinizi satmaya karar verdiniz. Peki ya şimdi? Asıl iş bu karardan sonra başlıyor. Hele ki ev satma tecrübeniz de yoksa işler çıkmaz bir hal alıyor. O halde gelin, ev satmadan önce mutlaka bu satırlarımızı inceleyin.

DEVAMINI OKU

Çocuklara Ev Ödevi Bilinci Nasıl Kazandırılır?

mblog_image

Çocuklar okula başladı, dolayısıyla evde o bitmek bilmeyen ödev yapma sancıları da… Ev ödevinin her ne kadar çocuğunuza olumlu katkıları olsa da bir yandan hem öğrenci hem de veli için oldukça sıkıcı bir görev olduğu da gerçekler arasında. Peki yok mu çaresi? Çocuğunuza ev ödevi bilincini, ödev yapma alışkanlığını nasıl kazandırabilirsiniz işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzu Keşfetmenin 7 Yolu

mblog_image

Peki çocuğunuzu diğer çocuklardan ayıran, onun üstün zekâlı olduğunu gösteren beceriler nelerdir? İşte çocuğunuzun üstün zekâlı olduğunu gösteren 7 önemli nokta:

DEVAMINI OKU

Beslenme Çantası İçin 7 Besleyici Öneri

mblog_image

Gün boyu gözünüzün önünde olup beslenmesine bizzat dikkat ettiğiniz çocuğunuzun artık okula gitme zamanı! Bundan sonra beslenmesi için yanında siz değil, sizin özenle hazırladığınız beslenme çantası olacak. Bu durumda beslenme çantasını çok iyi bir şekilde hazırlamış olmalısınız ki çocuğunuz sizin eksikliğinizi hissetmeden sağlıklı bir şekilde beslenmesine devam edebilsin.

DEVAMINI OKU

Beslenme Çantasının Olmazsa Olmaz 7 Eşyası

mblog_image

Uzun bir tatilin ardından öğrenciler yine ders başı yapmak için hazırlanıyor. Bu hazırlık sürecinde yepyeni üniformalar, çantalar alınıyor. Çantaların içi yepyeni defterler, kitaplar ve kalemlerle dolduruluyor. Peki beslenme çantasının içinin nasıl doldurulacağına dair hazırlık yapılıyor mu?

DEVAMINI OKU