MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Okula Yeni Başlayacak Çocuğunuzun İhtiyacı Olacak 7 Eşya

mblog_image

Okula yeni başlayacak çocuğunuzu okula alıştırmak ne kadar zorsa, okul ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamak da bir o kadar zordur; ama panik yok yanınızdayız. İşte okula başlayan her çocuğun ihtiyacı olacak 7 temel eşya:

DEVAMINI OKU

1. Sınıfa Başlayacak Çocuğunuzu Okula Alıştırmanın 7 Yolu

mblog_image

Eğlence ve bolca dinlenme içeren yaz tatilinin ardından okul zamanı geldi çattı. Tatilde zihnen ve bedenen dinlendiğiniz kadar okul fikrinden de bir o kadar uzaklaştığınız gerçekler arasında. Bu durumda okulun ilk günleri büyük bir çoğunluk için zor bir alışma süreci anlamına geliyor, hele ki okula yeni başlayacak mini mini 1. sınıf öğrencileri, süreçten en çok etkilenenler arasında yerini alıyor.

DEVAMINI OKU

Bebeğinizi Yıkadıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

mblog_image

Minik bebeğinizin ruhen ve bedenen daha rahat olması için ona banyo yaptırmak en önemli adımlardan biridir; fakat bu işlem oldukça zorlayıcı olabilir.

DEVAMINI OKU

Okul Alışverişini Ucuza Getirmenin Yolları

mblog_image

Eğlence dolu bir yaz tatilinin ardından okul zilinin çalmasına sayılı günler kaldı. Peki tüm hazırlıklar tamam mı? Eskisi gibi okul kitaplarını kendimiz temin etmesek de işler ne yazık ki bununla bitmiyor. Yeni bir okul çantası, yeni bir okul üniforması, her ders için ayrı defter, normal kalemler, boya kalemleri derken ihtiyaç listesi uzuyor da uzuyor, ebeveynler de kara kara düşünmeye başlıyor. Bu durumda ucuza alışveriş yapmanın yolları aranıyor.

DEVAMINI OKU

Okullar Açılıyor: Çocuğunuzu Okula Motive Etmenin 7 Yolu

31 Ağustos

mblog_image

Tüm senenin yorgunluğunu attığınız uzun ve keyifli bir yaz tatilinin sonu geliyor ve hatırlamanız gereken bir nokta var. Şöyle ki; yaz boyunca okul temposundan uzaklaşan çocuğunuzun okula yeniden adapte olma süreci biraz uzayacak ve bunun için size büyük görevler düşecek; çünkü sırada dinlenen zihin ve bedenlerle okula yeniden alışmaya çalışmak var. Peki nasıl? Neler yapmalısınız da çocuğunuzun okula daha kolay bir şekilde adapte olmasına yardımcı olabilesiniz? İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Bebek Pişiğini İyileştirmenin 7 Yolu

28 Ağustos

mblog_image

İşte pişik ile mücadele eden bebeğinize ilaç niteliğindeki kurtarıcı 8 öneri…

DEVAMINI OKU

Mutfakta Tasarrufun 6 Yolu

27 Ağustos

mblog_image

Eskilerin ve hatta yenilerin de her zaman dediği gibi; devir tasarruf devri, israftan her daim kaçınmalıyız!

DEVAMINI OKU

En Güzel Yaz Sofraları İçin 8 Dekor Önerisi

23 Ağustos

mblog_image

Sevdiklerinizle dolu, keyifli yaz akşamlarını süsleyen en güzel detaydır nefis sofralar. Davetlerin güzel geçmesi için sofralarda yer alan nefis yemeklerin yanı sıra sofra düzeninin de özenle hazırlanmış olması gerekir. Siz de böyle düşünüyorsanız yaz sofralarını çok daha hoş hale getirecek bu etkili dekor önerilerimize bir göz atın deriz.

DEVAMINI OKU

Yaz Gecelerine Göre 5 Nefis Film

23 Ağustos

mblog_image

Yaz gecelerine uygun bir film arıyorsanız, şu an çok doğru satırları okuyorsunuz! Şimdi bahsedeceğimiz filmler; limonata yanındaki dondurma etkisi yaratacak, bedeninizi sıcağın etkisinden kurtaracak. Âdeta ağzınızda hoş bir tat bırakırken ruhunuzu ferahlatacak. İşte birbirinden nefis 5 yaz filmi önerisi.

DEVAMINI OKU