MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çocuk Gelişiminde Annenin Rolü

mblog_image

Çokça tartışılır durur; doğuran mıdır anne, yoksa ilgi ile büyüten mi? O hâlde şöyle söyleyelim; bir çocuk gerekli besinler verildiğinde büyür; ancak kişiliği gelişmeden büyür. Yani; çocuk gelişiminde annenin “etkin” rolü, yadsınamaz bir önem taşır.

DEVAMINI OKU

Çocuklara Okumayı Sevdirmenin Püf Noktaları

mblog_image

Boşuna denmez; yetişkin için de çocuk için de “kitap en iyi dosttur.” diye. İyiyi de kötüyü de öğrenmenin en iyi yollarından biri kitap okumaktır; çünkü her şeyi yaşayıp deneyimleyecek kadar hiçbirimizin ömrü uzun değildir. Bunun için kitap okuyup başka hayatlara tanık olarak kendimizi geliştirebilmeliyiz.

DEVAMINI OKU

Çocuk Gelişiminde Spor Aktivitelerinin Önemi

mblog_image

Birçok ebeveyn, çocuğunun akademik başarısı için iyi okullarda iyi bir öğrenim görmesi gerektiğini bilir; ancak bu başarının olabilmesi için çocuğun hayatının çeşitli aktivite ve hobilerle de desteklenmesi gerektiğini bilmez. Spor da bu gerekli aktivitelerden biridir. Herhangi bir spor ile ilgilenen çocuğun gelişiminde ne gibi faydalı değişiklikler görüleceğine birlikte bakmaya ne dersiniz?

DEVAMINI OKU

Yaz Tatilinde Çocuklara 6 Hobi Önerisi

mblog_image

Tüm yıl boyunca gerek okul programının yoğunluğu gerekse kış mevsiminin çetin şartları derken eve tıkılan çocukların şimdi özgür olma vakti! Yaz tatili ile birlikte neredeyse bir boşluğa düşme hissi yaşayan çocukların “Yaaa çok sıkıldım!” gibi cümleler kurup hem kendisine hem de size sıkıntı yaratmamasını, keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilmesini ve belki de gelecekleri için önemli bir temel atabilmesini sağlayacak hobileri bu yazımızda topladık. Hadi, siz de içlerinden çocuğunuza en yakın hobi önerisini seçin ve derhal uygulatmaya koyulun. İşte 6 nefis hobi önerisi!

DEVAMINI OKU

Bebek ve Çocuklarınızı Güneşten Nasıl Korumalısınız?

mblog_image

Yaz ayları geldi, büyük küçük herkes dışarıda gezmek için can atmaya başladı. Gezmek ve sürekli farklı yerler keşfetmek, güneşin faydalarından yararlanmak elbette güzel fakat günün tehlikeli saatlerinde güneş altında fazla durmak özellikle de bebek ve çocuklar için çok kötü sonuçlara yol açabilir. Bunun için gereken önlemleri almalı ve gezme keyfinizi baltalamamalısınız. İşte bebek ve çocuklarınızı güneşten koruyabilmek için en etkili 6 yöntem!

DEVAMINI OKU

Yazın Doğum Yapacak Anneler Dikkat

mblog_image

Aşırı sıcaklar, aldığınız kilolar, oluşan ödemler, bebeğin oluşturduğu basınçlar derken zorluk dolu günlerin neredeyse sonuna geldiniz; artık odaklanmanız gereken tek konu doğum sürecinde dikkat etmeniz gerekenler. İşte yaklaşan doğum sürecinde hayatınızı kolaylaştıracak 6 öneri!

DEVAMINI OKU

Taşınma Mevsimi Geldi: Yeni Taşınacaklara 6 Öneri

mblog_image

Taşınmak; yeni bir ev, yeni bir semt, yeni bir şehir hatta belki yeni bir ülke derken aslında yepyeni bir hayata başlamak demektir. Oldukça heyecan verici olmakla birlikte oldukça yorucudur; ancak küçük önlemler sayesinde doğru hareket ederek yorgunluğu azaltıp sadece keyfe odaklanabilirsiniz. Nedir o önlemler birlikte bakalım ve yükünüzü bir ucundan tutup hafifletelim.

DEVAMINI OKU

Bayramda İzleyebileceğiniz Şeker Tadında 5 Film Önerisi

mblog_image

Aile olmayı hatırladığımız bayram günlerinde; aile olmanın güzelliğini, hayattaki zorluklarla başa çıkarken bir olmanın gücünü yer yer hüzünlü; ama daha çok keyifle anlatan, bayramı daha çok gülümseyerek geçirmeyi ve eski günleri yâd etmeyi sağlayacak birbirinden özel, klasikleşmiş filmler ile tekrar buluşmaya ne dersiniz?

DEVAMINI OKU

Babalar Günü İçin 5 Farklı Hediye Önerisi

mblog_image

Annelerin gününü kutladık, sıra “evin direği”, meyve vermese dahi gölgesi yeten babalara geldi. Onları ne kadar sevdiğinizi göstermek için güzel bir fırsat olan Babalar Günü’nü yaratıcı ve kalıcı hediyelerle süslemenin tam zamanı. İşte birbirinden özel 5 hediye önerisi.

DEVAMINI OKU