Sokak Hayvanları İçin Evde Yapabileceğiniz 4 Mama Tarifi

Tüm sokak hayvanlarını sahiplenecek kadar içinizden taşan bir hayvan sevgisine mi sahipsiniz? Tüm hayvanları evinize alamazsınız belki ama onların hayatını önemli ölçüde etkileyecek küçük katkılarda bulunabilirsiniz. Mesela oldukça kolay tariflerle mamalar hazırlayarak sadece karınlarını doyurmaz hayatlarını bile kurtarabilirsiniz.

İşte yapımları birbirinden kolay, hayat kurtaran mama tarifleri:

1. Bulyonlu Makarna:

Bir paket makarnayı tuz ve yağ kullanmadan sadece bir et bulyonu ile pişirirseniz hayvanlar buna bayılır.

kedi

2. Yemek Suyuyla Ekmek:

Islak mamanın yerini tutabilecek leziz bir öneri! Ekmekleri minik minik parçalayın ve üzerine et suyu ya da sebze suyu gezdirin. Bir de yoğurt eklerseniz oldukça besleyici bir mama hazırlamış olursunuz.

kedi-fobisi

3. Yumurtalı Pilav:

Pirinçleri tavuk suyu ile haşlayıp pilav haline getirin. Daha sonra haşladığınız yumurtayı küçük dilimler halinde pilava karıştırın. Hem lezzetli hem de besleyici bu mama ile onların sokaktaki mücadelesine güç katın.

kedi-kopek

4. Kedilere Ziyafet:

½ bardak kadar haşlanmış tavuk, 1 kutu ton balığı, 1 yemek kaşığı kadar püre haline getirilmiş havuç,2 yemek kaşığı esmer pirinç ile şahane bir mama hazırlayın. Tüm malzemeyi mutfak robotundan geçirerek iyice karışmasını sağlayın ve mamanız hazır. İşte onları doyurmak bu kadar kolay.

Hadi siz de bu basit mama tariflerini uygulayın ve en azından kendi kapınızın önündeki canlıların hayatını kurtarın.