Çocukların Çok Seveceği 3 Kutu Oyunu Önerisi

Ailecek oynayabileceğiniz keyifli kutu oyunu önerileri sıraladık sizin için. Eğlenirken çocuğunuzun hafıza gelişimini de destekleyecek önerilerimizden seçiminizi yapın ve keyfini çıkarın…

1420070400-ed72c682ccc0994aa7e0bfa49461af58

Make’n Break: 5 yaş ve üzeri çocuklar için üretilmiş olan bu oyun 2 ya da daha çok kişiyle oynanabilir. Oyunda amaç zarda gelen sayı süresince kartlardaki resmin aynısını bloklarla yapmak ve bir sonraki karta geçmek. Oyun sonunda kart sayısı fazla olan oyunu kazanmış olur. Zamana karşı yarışılırken aynı zamanda el-göz koordinasyonu sağlamayı öğretenMake’n Break hem eğitici ve hem eğlendirici.

Bil Bakalım Kim: Bir yetişkin tarafından kurularak 6 yaş ve üzeri 2 çocuğun birlikte oynayabilecekleri Bil Bakalım Kim eğitici çocuk oyunlarından biri. Oyundaki amaç; 2 farklı karakter kartlarından bir tanesini seçmek ve hayvanlar, komik yüzler, canavarlarla farklı yüzler yaratmak. İçerisinde taşınabilir oyun alanı, 2 farklı karakter kartı ve oyun kılavuzu bulunan bu oyunda zeka, hafıza ve hız aynı anda çalışabiliyor.

Cranium: Keyifli bir aile oyunu Cranium. Aynı zamanda da ödüllü. İçerisinde 16 aktivite ile 600 kart yer alıyor. Oyuncuların kendilerine değişik pozisyon yaratmalarını sağlayan bu oyun, oyuncuları bazen bir sahne yıldızı, bazen muhteşem eserler yaratan bir sanatçı, bazen de istediğiniz gibi kelimelerle oynayabildiğiniz kelimelerin efendisi haline getiriyor.