Yaz Aylarında Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Bebek bakımında biraz acemi biraz da evhamlıysanız bebeğe ne giydirilmesi gerektiği konusu, her mevsim kafanızı kurcalar durur. Değişen hava sıcaklıklarında bebeğin nasıl giydirileceği sizin de gündeminizdeyse böyle buyurun. Yazımızın devamında bebeğinizi yaz aylarına göre nasıl giydirebileceğinizi, nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Gelin, detayları birlikte inceleyelim…

1. Pamuklu Giysiler Tercih Edin

Tercih edilen kıyafetlerin hangi materyallerden yapılmış olduğu, yaz aylarında daha bir önemli hale gelir. Cildi rahatsız etmeyecek seçimler, bebeğinizin çok daha rahat olmasını sağlar. Bu noktada polyester, naylon gibi seçenekler yerine bebeğin cildinin nefes almasına izin veren pamuklu kıyafetler tercih etmek yaz ayları ve diğer tüm mevsimler için ideal olacaktır.

2. Açık Renkler Tercih Edin

Koyu renkli kıyafetlerin güneş ışınlarını çekerek vücut ısısının yükselmesine neden olduğu bilgisi, ilkokuldan beri bizlere öğretilenler arasında. Şimdi bu bilgiyi bebeğinizin sağlığı için yeniden hatırlayın. Bebeğinizin yaz aylarını rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için açık renkli kıyafetler tercih etmeyi unutmayın.

3. UV Işınlarından Koruyan Kıyafetler Tercih Edin

Bebeklerin cildi, yetişkinlere göre çok daha hassas olduğu için daha çok korunmaya ihtiyaç duyar. Bunun için güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlayabilen kıyafetler, mayolar en iyi tercihler olacaktır. Özellikle tatil yerlerinde mutlaka bu tip kıyafetler giydirerek bebeğinizin cilt sağlığını önemli ölçüde koruyabilirsiniz.

4. İnce Kıyafetler Tercih Edin

Düşülen genel yanılgılardan biri, bebeklerin yaz sıcağında dahi üşüme ihtimalleridir. Oysa bebekler; özellikle 1 yaş ve sonrasında yetişkinlerin rahat olduğu her ortamda rahat olabilir, üşümez ya da terlemezler. Bu doğrultuda bebekleri de yaz aylarında gereksiz giydirmek yerine mümkün olduğu kadar ince kıyafetlerle giydirmek en iyi tercih olacaktır.

5. Pamuklu ve Lastiksiz Çoraplar Tercih Edin

Yaz ayları geldiğinde çoğumuz çoraplarla vedalaşırız. Kendiniz vedalaşsanız dahi bebeğinizin vedalaşmasını istemiyorsanız tercih edeceğiniz çoraplar doğru özelliklerde olmalı. Bebeğinizi gün boyu hiç rahatsız etmemesi için %100 pamuklu ve lastiği sıkı olmayan çoraplar yaz ayları için ideal tercihler olacaktır.

Bebeğinize iyi gelecek bebek bakım ürünlerini Migros Sanal Market’ten satın alabilirsiniz.