Yaz Gecelerine Göre 5 Nefis Film

Yaz gecelerine uygun bir film arıyorsanız, şu an çok doğru satırları okuyorsunuz! Şimdi bahsedeceğimiz filmler; limonata yanındaki dondurma etkisi yaratacak, bedeninizi sıcağın etkisinden kurtaracak. Âdeta ağzınızda hoş bir tat bırakırken ruhunuzu ferahlatacak. İşte birbirinden nefis 5 yaz filmi önerisi.

1. Roman Holiday

Başrollerini Audrey Hepburn ve Gregory Peck’in paylaşmasının bile izlemek için yeterli olduğu bir film Roman Holiday. Tam bir yaz klasiği denebilecek, siyah-beyaz hali ile oldukça etkileyici olan filmde aynı pencereden baktığı hayattan sıkılan bir prensesin dış dünyaya açılmak istemesi ile tatlı bir Roma kaçamağına çıkmasını ele alıyor.

3d_sinema_gözlüğü

2. The Talented Mr. Ripley

Biraz İtalya yolculuğuna çıkmanın kimseye zararı olmaz değil mi? Tom Ripley’in bir iş teklifini kabul etmesi üzerine gittiği İtalya’da rüya gibi bir yaz geçirmesine tanık olacak, Akdeniz kültürünün güzelliğini yaşayacak, mavilik dolu sahnelerde ruhunuzu hafifleteceksiniz.

sinema

3. Vicky Cristina Barcelona

Ünlü yönetmen Woody Allen’ın imzasını taşıyan nefis filmlerden biri. Aşk üçgeninin kıskançlık ve tutku ile soslandığı bir hikâyeye tanık olmak isteyen tüm sinemaseverlerin ağzında harika bir tat bırakacağı kesin. İspanya’nın etkileyiciliğine kapılırken aşk ve sanatın kural tanımaz tüm halleri ile sürüklenebilirsiniz.

sinema

4. Moonrise Kingdom

İki genç insanın kasabada âşık olup ailesinden kaçışını ve kasaba halkının onları bulmaya çalışmasını anlatan bu aşk ve macera dolu tatlı hikâyeye ortak olmaya ne dersiniz? Estetik algınızı geliştirebilir, deniz ve kumsala doyabilir, samimiyetle neşe dolabilirsiniz.

sinema

5. Cash Back

Dramatik bir şekilde başlasa da sonradan eğlenceli bir hal alan filmde aşk, kalp kırıklığı, kadın-erkek ilişkileri gibi her şeyden bir tutam bulabilirsiniz. İzledikten sonra günlük hayatınızda biraz yavaşlayıp güzelliklerin farkına nasıl varabileceğinizi düşünebilirsiniz. Sıkıcı mesai saatlerinin nasıl aşk dolu dakikalara dönüştüğünün en güzel kanıtı olan bu filme kesinlikle zaman ayırın deriz. Zaman ayırın ki filmin içindeki “zaman takası” adlı sanatla tanışıp ufkunuzu genişletin.