Yaz Tatilinde Çocuğunuzla Vakit Geçirin: 5 Keyifli Etkinlik Önerisi

Tüm sene çocuğunuz okul ile siz de hayatın yoğun koşuşturmacası ile uğraşıp durdunuz. Şimdi biraz soluklanma zamanı! Yaz tatilini bol keyifle verimli bir şekilde geçirebilmek için 5 tatlı etkinlik önerisini sizin için derledik. Hadi hepsini uygulayın ve mükemmel bir yaz tatiline birlikte imza atın!

1. Havuza Gidin

Büyük şehirlerde yaşayan çocukların denizin görüntüsüne dahi hasret kaldığını unutmayın. Yaz mevsiminde onları en mutlu edecek aktivite, serin sularda yüzmek olabilir. Özellikle bolca su kayağı bulunan havuzlarda çocuğunuzun ne kadar eğleneceğini bir düşünün. Hem eğlenmek hem serinlemek hem de spor yapmak için ayıracağınız havuz saatleri çocuğunuza da size de çok iyi gelecek!

yuzucu

2. Birlikte Keşfedin

Tüm sene vakit ayıramadığınız birçok etkinliğin şimdi tam zamanı! Sanat galerileri, müzeler, tiyatrolar ve günlük atölyeler sizi ve çocuğunuzu bekliyor. Mesela, İstanbul’da yaşıyorsanız bu hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi’ni gezmekle başlayabilirsiniz. Eski ve yeni oyuncakların dünyasına katılarak çocuğunuz için eğlenceli, kendiniz için nostaljik dakikalar yaşayabilirsiniz.

oyuncak

3. Kitap Günü Belirleyin

Yaz tatili, eğlenmenin yanında öğrenmenin de ihmal edilmemesi gereken değerli zamanlardan biridir. Çocuğunuzla birlikte bir kitap günü belirleyin ve şehrinizdeki birkaç kitabevine gezi düzenleyin. Kitapları birlikte inceleyip aralarından birkaçını seçerek satın alın ve evinizin en güzel köşesinde birlikte okuyun. Kitabın kahramanlarını, sonuçlarını birlikte tartışın. Böylece hem güzel hem de verimli bir vakit geçirebilirsiniz.

cocuk-kitaplari-somestir

4. Doğa Sevgisi Aşılayın

Apartman dairelerine sıkışan hayatlarınıza renk katma zamanı! Doğayla buluşabileceğiniz, şehrinize en yakın noktaları belirleyin. Orada önce güzel bir piknik yapın, daha sonra yanınızda getirdiğiniz mamalarla çevrenizdeki hayvanları besleyin. Küçük bir keşif gezisi ile çocuğunuzun farklı bitkileri tanımasına yardımcı olun. Fidan ya da çiçek dikip can suyunu birlikte verin. Oksijen ve huzur dolu bir gün ile hem siz hem de çocuğunuz mükemmel bir gün geçirin.

dogalgaz-tasarrufu

5. Dondurma Yapın

Çocuğunuzu kısıtlamak yerine mutfağa onunla birlikte girin. Yaz mevsiminin olmazsa olmaz yiyeceklerinden biri olan dondurmayı birlikte yapın. Çikolatalı, çilekli hangisini istiyorsa seçimi çocuğunuza bırakın. Böylece hem keyifli hem lezzetli bir etkinlik ile çocuğunuzun motor becerilerini gelişmesine de yardımcı olun.