Yeni Anneler İçin Hayat Kurtaran 10 Akıllı Telefon Uygulaması

Ebeveynliğin ilk aylarının uykusuzluk ve yorgunlukla geçtiği malum. Bu koşturmaca arasında yardımcı bir el ise her ebeveynin ihtiyacı… Bebek bakıcısı tutmak yerine akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bu 10 uygulama, bebeğinizin ihtiyaçlarını kolayca belirlemenizi ve onu sağlıklı bir şekilde büyütmenizi sağlayacak!

family

family

BABY CONNECT

Bu kullanışlı bebek takip uygulaması sayesinde bebeğinizin hayatının her detayını kolayca kaydedebilirsiniz. Baby Connect çocuğunuzun ağlama tonundan ne istediğini anlayabilecek kıvama gelene kadar en büyük yardımcınız olacak. Çocuğunuzun en son ne zaman uyuduğunu, yemek yediğini, ne zaman emzirdiğinizi bu uygulama sayesinde hiçbir zaman unutmayacaksınız.

BABY CONNECT

WUNDERLIST

Bir yapılacaklar listesi uygulaması olan Wanderlust’ta ihtiyacınız olan her özellik mevcut. Yeni bir anneyseniz en önemli işlerin bile aklınızdan uçup gitmesi an meselesidir. Bu uygulama ile yapmanız gereken işleri pratik bir şekilde not edebilir, en önemli notu aldığınız kağıdı kaybetme riskinden kurtulabilirsiniz.

WUNDERLIST

BABY SHUSHER

Minik bebeklerimizin en şirin halleri olan uykuya kolay kolay dalmadıkları bir gerçek. Neyse ki artık ‘şşşşş’ sesinizin tükendiği anlarda imdadınıza yetişecek bir uygulama var: Baby Shusher. Bebeğinizin ağlama miktarına göre siz de ‘şşşşş’ sesini artırabiliyor veya kendi sesinizi kaydedip tekrar tekrar oynatabiliyorsunuz.

BABY SHUSHER

NOOK

Yeni doğan bebeklere kitap okumak, hamileyken en büyük hayallerinizden biri olabilir, ancak doğumdan kısa bir süre sonra bunun pek de kolay olmadığı ortaya çıkar. Bazen bebeğinizi kucağınızda taşımak, bazen ağzını silmek, en severek aldığınız kitaplara bile geri dönülmez zararlar verebilir. Oysaki telefon veya tabletinize indirdiğiniz kitaplar çok daha dayanıklı olacaktır. Bir Barles&Noble uygulaması olan e-book’ta tam siz ve bebeğinize göre birçok kitap bulabilirsiniz.

 

NOOK

FLIPBOARD

Haberlerden Facebook’a, Twitter’dan bloglara internette takip ettiğiniz her sayfayı görsel olarak size sunan Flipboard, bebek büyütürken size yardımı dokunacak her türlü içeriği boş zamanlarınızda kısa sürede incelemenizi sağlayacak.

FLIPBOARD

POCKET

Hiç çok ilginizi çeken bir yazı görüp, zamanınız olmadığı için es geçtiğiniz ve sonra saatlerce arasanız da bulamadığınız oldu mu? Yeni bir anneyseniz, tabii ki oldu. O zaman sizi Pocket’la tanıştıralım. Pocket sayesinde, ne zaman ilginizi çeken bir yazı görseniz sonra oku butonuna basabilir ve bebeğiniz uyuduğunda rahat rahat okuyabilirsiniz.

POCKET

DIPTIC

Bebeklerimizin bizden başka kimsenin bakmadığı milyonlarca fotoğrafını çektiğimizi hangimiz inkar edebiliriz ki? Aynı pozu farklı açılardan çektiğimiz zamanlarda da, aynı yerde bir ayakta bir oturarak verdiğimiz pozlarda da onlarca kare boşa gidiyor. Artık Facebook’ta hangisini paylaşmaya karar veremediğiniz anlarda Diptic imdadınıza yetişiyor. Diptic’le kolayca herkesin ilgisini çekecek kolajlar hazırlayabilirsiniz.

DIPTIC

PROJECT 365

Bebeğinizin gelişimini takip etmenin en garantili ve kolay yolu olan Project 365 sayesinde her gün bebeğinizin bir fotoğrafını çekip, aylar sonra bebeğinizin nasıl büyüdüğünü gün gün inceleyebilirsiniz.

PROJECT 365

WEBMD BABY

Bu pratik uygulamayla uzmanlar tarafından hazırlanan birçok sağlıklı yaşam bilgi ve önerisine kolayca ulaşabilirsiniz. Uygulamayı bebeğinizin yaşına göre ayarlayıp tam ihtiyacınız olan bilgilerle karşılaşır ve gereksiz bilgilerle zaman kaybetmezsiniz. Çocuğunuzun gelişimi hakkında birçok faydalı ve doğru bilgi edinebileceğiniz WebMD Baby, bebeğinizin ilk iki yılında size çok büyük bir yardımcı olacak.

WEBMD BABY

BABY SLEEP

Ninni duyunca yüzünde dünyanın en tatlı gülümsemesi beliren minik bebeklerinize Au Claire de la lune, Edelweiss ve Rock a Bye Baby gibi en çok sevilen ninnileri dinletmek istiyorsanız, Baby Sleep tam size göre. Ayrıca uygulamadaki en güzel ninnileri kendinize özel çalma listelerinde de toplayabilirsiniz.

BABY SLEEP

Size bebek bakımında yardımcı olacak, aklınıza takılan her sorunun cevabını bulabileceğimiz bebek bakımı videolarımıza da mutlaka bakın! http://migrostv.migros.com.tr/category/anne-ve-cocuk/bebek-bakimi-anne-cocuk/