Yeni Annelere İyi Gelecek ‘Sorun Çözen’ 7 Öneri

Uykusuz geceler, bitmek bilmeyen alışverişler, organikler, ‘bebeğime en iyisi!’ler, korkular, mutluluk gözyaşları ve günden güne artan bir heyecan. Soyut olan her duyguyu bir anda somuta çeviren minicik bir ‘dünya’ var artık kucağınızda. Henüz yeni yeni alışıyorsunuz birbirinize; annenizi daha iyi anlıyor, tüm iyilikleri kucak kucak sermek istiyorsunuz minik ayakların önüne. Tabi bu hengâmede, gözden kaçan ya da tatlı tatlı dert yaratan şeyler de olmuyor değil. Emzirme sırasında kapanan gözler, çıkamayan minik ‘gak’lar, tetikte gece uykuları ve daha pek çoğu. Biraz rahatlayalım mı? Önce mutfağa gidin ve kendinize şahane bir portakallı yasemin çayı hazırlayın, yaslanın arkanıza ve başlayın çözümlerimizi okumaya. Bu bilgiler tüm soru(n)larınıza iyi gelecek!
bebek bakımı

1- Banyo suyunun sıcak olup olmadığını anlamak için, suya önce dirseğinizi sokun. Dirsekteki deri, tüm ısıyı en iyi hisseden bölgedir.

2- Emzirme sırasında bebeğinizi uyanık tutmak için ayaklarının altını minik minik gıdıklayabilirsiniz 🙂

3- Her gün onlara damlalık ile birkaç damla su verin. Böylelikle ileride hasta olduklarında damlalığı yadırgamayacaklardır; böylelikle ilacı vermek de eziyet olmayacaktır.

4- Bebeğinizin kâğıt kalınlığındaki o minik tırnakları, gün gelir en kesici aletten bile beter olabilir! Dünyayı yeni tanıyan bebeğinizin yüzünü çizmemesi için eldiven giydirebilirsiniz ancak tırnaklarını düzenli olarak kesmeyi ihmal etmeyin.  Bunun için en iyi zaman ise uyku vakti olabilir!

bebek sağlığı

5- Şimdi hazır olun, sıra dışı bir öneri vereceğiz. Bebeğinizin gazı var ve bir türlü çıkaramıyor. Çözüm ise çok basit; fön makinesi! Fön makinesinin sesi, bebeğinizin gaz çıkarmasını kolaylaştıracaktır. Bi’denemeye ne dersiniz?

6- Bebeğinizin doyduğunu anlayabilmenin en iyi yolu, düzenli kilo artışını gözlemektir. 2-3 saat uyku uyuyan, düzenli kaka yapan bebek doymuş demektir, merak etmeyin.

7- Seni seviyorum masajı ile tanışın! Bebeğinizi rahatlatıp, kendini güvende hissetmesini sağlayacak bir masaj çeşidi. “Bebeğime nasıl masaj yapabilirim?” diyen annelerin tercih edebileceği şahane bir yöntem! Seni seviyorum masajı, nemlendirici bir bebek yağı ile birlikte yapıldığında bebek bakımı için de oldukça faydalı üstelik. Peki, ama seni seviyorum masajı nasıl yapılır? Detaylar videomuzda!

Gözünüzde sorun büyütmektense kucağınızda minik bir dünyayı büyütmenin keyfine varın. Bebek bakımına dair bilgiler için MigrosTV’den ayrılmayın! 🙂