Yeni Doğan Bebeğe ve Anneye Farklı Hediye Önerileri

Dünyaya yeni bir bebeğin gelecek olması, her zaman herkes için tarifsiz bir heyecan ve mutluluk sebebidir. Herkes bebek ve onu dünyaya getirecek annesi için bir şeyler yapmayı ister ve bundan keyif duyar. Bu keyifli süreçlerden biri de elbette ki hediye seçmektir. Bebek ve anne için seçeceğiniz hediyelerin anneyi çok mutlu etmesi, bebeğin işine yaraması gibi detaylar sizi de en az bebek sahibi olmak kadar mutlu edebilir. Tabii böyle bir sonuç için hediyenin çok iyi düşünülmüş olması gerekir, siz de bu fikrimize katılıyor; ancak ne hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız bu yazımızı bir inceleyin deriz. İşte yeni doğan bebeğe ve onu dünyaya getiren anneye alabileceğiniz, klasiğin dışında, birbirinden hoş hediye önerileri…

  • Kişisel Bakım Eşyaları

Yeni doğum yapan annenin en çok ihtiyacı olan şeylerden biri de moraldir. Son günlerde kendi ile ilgilenemeyip, yorgun düşen annenin kendine olan sevgisini tekrar geri kazanabilmesi; kendini iyi bir bakım sürecine almasıyla tamamlanır. Bunun için anneye güzel bir makyaj seti alabilir, bebeği için de ıslak mendil, bebe yağı ve bebek bezi gibi seçeneklerden oluşan bir paket hazırlayabilirsiniz. Basit gibi görünen bu hediyeler işlevleri açısından zengin oldukları için epey mutlu edecektir.

  • Oyuncak

“Yeni doğan bebek, oyuncaktan ne anlasın?” dediğinizi duyar gibiyiz; ancak bebekler en fazla 2-3 ay kadar sonra oyuncaklara tepki vermeye başlıyor. Yani dünyaya yeni gelen bir bebeğin ilk oyuncağını sizin vermeniz ve onun aklına hayatı boyunca iyi bir şekilde kazınacak olmanız sizce de harika bir fikir değil mi?

  • Emzirme Yastığı

Hediye almak istediğiniz anne, eğer ki ilk kez bir bebek sahibi oluyorsa birçok konuda zorluk yaşayacak demektir. Bebeğini emzirme konusu da onlardan biri. Bu konuda anneye biraz olsun yardımcı olmak istemez misiniz? Yeni anneye kullanışlı, rahat ve hoş bir tasarıma sahip bir emzirme yastığı alırsanız size minnetkâr kalacaktır.

  • Gece Lambası

Yeni doğum yapan anneyi, dünyaya yeni getirdiği bebeği ile birlikte birçok uykusuz gece bekler. Onlara iyi bir arkadaş olacak güzel bir gece lambası almaya ne dersiniz? Duvara resimler yansıtan, hatta müzikli birçok gece lambası ile uykusuz gecelerin daha eğlenceli geçmesi için bir katkıda bulunabilirsiniz. Böylelikle uykusuz gecelerde onların yanında olamasanız dahi onlara uzaktan bir yardımda bulunabilirsiniz.

  • Telsiz

Özellikle ilk günlerde bir an bile ayrı kalmaması gereken anne ve bebek için şahane bir hediye olarak telsiz alabilirsiniz. Böylelikle biri bebeğin diğeri de annenin yanında kalacak hediye telsiz sayesinde güvenli bir bakım sürecine sizin de bir katkınız olur.