Yeni Yıla ‘Sıcak’ Girmek İsteyenlere 6 Destinasyon!

Denklem basit!

Kar + Aralık – Soğuk = Hoş geldin Yeni Yıl! Artı eksi hesaplarının yılın son günlerine damga vurduğu, 2015’e vedanın 2016’ya merhaba’nın vuku bulduğu, süslenen ağaçlar, dile gelen sofralar ve en iyisinden sıfır km yeni yıl dilekleri ile şenlenen günlere az kaldı. Yeni yıl tatilinde kar eldiveni, kalın mont ya da lastikli su geçirmez botlarla samimi olmak yerine, daha sıcak iklim koşullarında bol rehavetli birkaç gün geçirmek isteyenlere şahane coğrafyalar seçtik. Okumaya istediğiniz ülkeden başlayabilirsiniz! 🙂

1- Karayipler’e Gidelim mi?

Zaten yabancısı da değiliz. Orada çekimleri yapılan yarışmalar sayesinde elimizle koyduğumuz gibi bulmamız işten bile değil! Dominik Cumhuriyeti iyi bir seçim olabilir. El değmemiş koylar, sıra dışı hayvan türleri ile adeta doğal bir hayvanat bahçesi. Denizaltı ilginizi çekiyorsa, ekstra gidin; zira üstü kadar, altı da büyülü bir ülke sizi bekliyor.

dominican-republic-210024

2- Uçak Yolculuğu ile Aranız İyiyse Sorun Yok!

Evet, eğer uzun yolculukların insanıysanız Küba sizin için iyi bir destinasyon olabilir. Tarihi dokusu ve eşsiz güzelliği ile Küba, her mevsim gidilebilecek yerlerden. Özellikle sokak çalgıcıları pek meşhur. 10’dan geriye sayarken bir yandan size eşlik eden yüzlerce insan ve enfes melodiler, kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi?

kuba

3- Nola Yolcusu Kalmasın!

Nam-ı diğer New Orleans, Lousiana. Yılda ortalama 10 milyondan fazla turist ağırlayan bu şehir için ‘hiç susmuyor’ diyebiliriz. Tatil ya da sebep ne olursa olsun, Nola’da kutlanacak bir şey daima vardır. Caz tutkunlarının adresi New Orleans yeni yılda da size kucak açıyor.

New-Orleans

4- Çok Havalı Bir Tura Ne Dersiniz?

Eğer cevabınız evetse sizi şöyle Honolulu, Hawaii taraflarına davet edelim. Yeni yıla özel ‘Ağaç Festivali’ ile şehir hiç uyumuyor! Özel ışıklandırmalarla bol ışıklı bir tatil geçirmek istiyorsanız Hawaii tam size göre.

Honolulu

 5- Biraz Romantizm Arıyorsanız…

Sevgilinizle gözlerden uzak ama kalplere yakın bir destinasyon arıyorsanız hazırlanın, Madagaskar’ın kuzeyine gidiyoruz. Seyşeller özellikle balayı çiftlerinin uğrak noktası. Adadaki bitki ve hayvan türleri o kadar özel ki UNESCO tarafından koruma altında. Sakin ve doğa ile baş başa bir yeni yıl tatili hayal ediyorsanız, Seyşeller sizin için biçilmiş kaftan!

seyseller

6- Işıkları Kapanmayan, Kimsenin Uyumadığı Şehir!

Las Vegas, Nevada’dayız. Şalterin değmediği ve sabaha kadar şehrin aydınlandığı şehirlerden biri Las Vegas. Las Vegas’ın en meşhur yeri Strip bölgesi. Cadde üzerinde gün içinde de sokak gösterilerini izleyebilirsiniz akşamları da gece kulüplerinde doyasıya eğlenebilirsiniz.

nevada

Yeni yıla biraz daha ‘sıcak’ girmeyi tercih ediyorsanız bu şehirler tam size göre. Hava sıcaklığı nasıl olursa olsun; yeni yılınız mutlulukla dolsun!