Yeni Yılda Evinize Ferahlık Getirecek 5 Feng Shui Önerisi

Çince rüzgâr ve su anlamına gelen insanlar ve çevreleri arasındaki uyumu, ilişkiyi ele alan ve temelde  mekânları belirli kurallar çerçevesinde düzenleyip dekore ederek, aile bireylerine huzur, sağlık ve bereket sağlamaktır. Yeni yılla birlikte yeni başlangıçlarla girmenin tam zamanı! Feng Shui felsefesi size dinginlik, huzur, rahatlama ve pozitif enerjiyi getirecek.

Su kullanın

Feng Shui felsefesinde su önemli bir yer tutar. Feng Shui’ ye göre suyun şifalandırıcı sesi parasal enerjiyi arttırır. Evinizde küçük ve dekoratif bir su havuzu tercih edebilirsiniz veya su dolu bir kâseyi sevdiğiniz bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Sadece su havuzunun yatak odanıza koymamaya dikkat edin, salon iyi bir tercih olabilir.
yilbasi-dekorasyon

Renkleri anlamına uygun seçin

Renkler Feng Shui felsefesinde önemli bir yer tutar çünkü her renk farklı anlama gelir ve belli çağrışımlar yapar. Örneğin; aşkın rengi kırmızı Uzak Doğu kültüründe şansı simgeler, fazla kullanıldığında huzursuzluk hissi yaratır. Başarı, bolluk, bereket ve şöhret için ise sarıyı kullanmalısınız. Turuncu ise yaratıcılığı tetikleyen, dikkati arttıran bir renk olduğu için çalışma odaları için idealdir.
dekorasyon

Bitkileri çoğaltın

Doğa, sonsuz bolluk ve bereketin en temel temsilcisidir. Evinizde yer açacağınız canlı bitkiler bolluk ve bereketi evinize taşımanıza yardımcı olabilir. Bereket bitkisi veya para ağacı olarak da tanınan crassula bitkisi veya şans bambusu alabilir veya yuvarlak yapraklı, kırmızı çiçekleri olan farklı bitkilere de yer açabilirsiniz.
cicek

Aynaları kullanacağınız yere dikkat edin

Feng Shui öğretisine göre ayna enerjiyi kat kat artıran bir araçtır işte bu yüzden astığınız yerlere dikkat etmelisiniz. Yanlış yerlere asılırsa negatif enerjiyi de kat kat arttırır. Salonunuzda yemek masanızı yansıtacak şekilde, bahçeye ya da hoş bir manzaranın karşısına asabilirsiniz. Ev girişinin tam karşısına ayna asmak uğurlu değildir, sağına ya da soluna asmalısınız.  Yatak odalarında yatağı yansıtacak şekilde ayna asılırsa karı koca arasındaki ilişkiyi ve huzuru bozacağına inanılır.
ayna

Bolluk köşesi yapın

Evinizde bir bolluk bereket köşesi oluşturabilirsiniz. Yalnız bu köşenin banyo, tuvalet, çamaşır odası veya garajda olmaması gerekiyor. Onun dışında uygun bir odanız olabilir. Doğal kristaller, bitkiler, değerli objeler bu köşede yerini alabilir. Kristal olarak; kuvars, pirit kristali, sitrin veya ametist kullanabilirsiniz. Tütsüler yakarak bu köşede meditasyonunuzu yapabilirsiniz.