Yılbaşı Eğlencesini Bir Kutuya Sığdıran 7 Harika Oyun

Artan kişi sayısı ile daha eğlenceli hale gelen yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi kutu oyunlarını sizin için listeledik.

yilbasi-oyunlari1

Upwords

3 boyutlu kelime oyunu diyebileceğimiz Upwords ile eğlencenize boyut atlatın. Harfleri sadece yan yana değil, üst üste de dizip yeni kelimeler üretebilirsiniz. Ancak dikkat: Kelimeler yükseldikçe , kazandığınız puan ve oyunun heyecanı da yükselir.

yilbasi-oyunlari3

Go Fish

En çok tercih edilen çocuk oyunlarından biri olan Go Fish 2 ila 6 kişi arasında oynanan bir kart oyunudur. Bu oyunu özel oyun kartlarıyla oynayabileceğiniz gibi iskambil kağıtlarınızla da oynayabilirsiniz. Oyun kartlarıyla oynarsanız amacınız aynı renkteki balıkları eşleştirmek, sırayla bir sonraki kişiden kağıt istiyorsunuz. Varsa çift yapıp puan alıyorsunuz. Yoksa size Go Fish! diyor ve kağıt çekiyorsunuz.

yilbasi-oyunlari2

Jenga

60 tane blok üzerinden tahtaları çekerek kuleyi bozmamaya çalışılan Jenga oyunu elleri titreyen, terleyenler için tuzak niteliğinde bir oyun. Zira blokları nefesiniz bile yıkabilir! Fakat siz bu oyunu yılbaşına özel değiştirebilir, ister içki ile isterseniz de cezalı oynayabileceğiniz bu oyun yılbaşı gecenizi renklendirecek.

jenga

Twister

Yine ister ailenizle ister arkadaşlarınızla oynarken sizi şekilden şekle sokabilecek, yakınlaştıracak sonra da gülmekten kırıp geçirecek bir oyun Twister. Sal el, sol el, bacaklarla çarkıfeleğin gösterdiği renklerin tamamına temas ederek rakibini tuş edip ondan fazla yer kaplayan kazanır.

twister

Uno

Mantığı itibariyle pis yediliye benzeyen oyunun amacı elindeki kartları bitiren ilk kişi olmaktır. Ancak oyunu iskambil kağıtlarıyla oynayamazsınız, oyunun kartları özeldir sadece şansa değil zekâya da dayalı olan Unoyu en az 2 en çok 10 kişi ile oynayabilirsiniz.

uno

Bil Bakalım Kim?

İki kişilik oynanan bu dünyaca ünlü oyunda amaç cevabı ‘’evet’’ ya da ‘’hayır’’ olan sorular sorularak rakibin kartındaki kişinin kim olduğu bulmaktır. Rakibin elindeki kartlarda bazı sevimli hayvanlar ya da her renkten ve yaştan insanlar var. Oyunun başında herkes bir kişiyi tutar ve oyun panelindeki ibreyi kullanarak işaretler. Sorulan sorular ve cevaplara göre seçenekler azaltılır.

Shot Oyunu

Yetişkinler ve alkollü oyunları sevenler için eğlenceli bir seçenek olan shot oyunlarının pek çok türü bulunuyor. Kutunun içerisinde oyunun kurallarını takip etmeniz gerekiyor, zevkinize göre zar ile oynananları ya da batak gibi kağıt oyunlarının shotlı olanlarını alabilirsiniz.