Yılbaşını Çocuklarınız İçin Unutulmaz Kılmanın 7 Yolu!

Göreceli bir kavram aslında yeni yıl… Çocukluk yıllarında sadece ‘kocaman ışıklı bir ağaç ve hediyeler’ iken, genç yaşlarda ‘partilemek’; orta yaşlarda ‘sakin eğlence’ iken yaş almış yıllarda ‘torun tombalak ne güzel oh’ ifadeleri vuku bulabilir bünyede… Hal böyle olunca da yılbaşı, kuşak farkı durumlara da sahne olabiliyor. Biz bu yılbaşı çocuklara odaklanmak istedik. Çocuk gözünden yepyeni bir yıl nasıl olur? Yılbaşını, çocuklarınıza unutulmaz kıldırmanın 7 yolunu yazdık.

yilbasi-cocuklar

1- Bir Şeyler Fırınlayın!

Çocuklar atıştırmalıklara bayılır! Hele ki üzerinde bonibon varsa. Ev yapımı bonibonlu kurabiye hazırlayabilirsiniz mesela ya da lolipoplu kurabiye. Tadından önce, rengi dikkatini çekecektir!

2- Işıklar, Işıklar, Işıklar!

O yaşlarınızı hatırlayın; parlak ve gösterişli ışıklar dikkatinizi çekmez miydi? Dünyanın neresinde olursanız olun, yılbaşı akşamı her yer zaten ışıl ışıl… İmkânlarınız dahilinde, onu ışıkları izlemeye götürün.

3- Farklı Bir Şeyler Deneyin!

Çocuklarınız el yapımı hediyeler yapabilirsiniz mesela. Birlikte eğlenceli bir aktivite de olur hem. Bir düşünelim, örneğin ipten kar küresi yapmaya ne dersiniz?

4- Yeni Yıl Şarkıları!

Bu sene yeni bir yeni yıl şarkısı öğrenmeye ve öğretmeye ne dersiniz? Yılbaşı akşamı ailecek söyleyebileceğiniz bir şarkı seçin ve sofrada söyleyin. Belki bir iki fon müziği de eşlik eder size. Eğer imkânınız varsa karaoke de çok eğlenceli olacaktır. Elini mikrofonu alan çocuğunuz bırakın sanatını icra etsin! 🙂

5- Duyguların Kaleme Vuruşu; Yazmak!

Yazmak, duygu özgürlüğüdür. Ondan, hislerini ifade etmesini isteyin. Örneğin yılbaşı ona ne çağrıştırıyor, yılbaşı akşamı denince ilk aklına neler geliyor… Bakalım iç dünyasında neler dönüyor…

6- Film Akşamı!

Bu akşam biraz geç yatmak serbest olsun mu? Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film / film DVD‘lerinden birini alın, yanında güzel bir karamelli patlamış mısır ziyafeti oh misss!

Bizden birkaç öneri, geri kalan siz ve hayal gücünüz. Yeni yılın ailenize mutluluk ve sağlık getirmesini dileriz!