14 Şubat Sevgililer Günü İçin Sevgilinizi Şaşırtacak 14 İpucu

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken herkesin aklındaki ortak soru, bugünü nasıl değerlendireceğidir. Sevgilinize almayı düşündüğünüz hediye nedir bilemeyiz; ama bugünü ona değerli hediyeler almak dışında etkili sürprizler yaparak daha aşk dolu geçirebileceğinizi söyleyebiliriz.

Henüz 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilinize ne gibi bir sürpriz yapacağınıza karar veremediyseniz size yardımcı olacak bu listeye bir göz atın deriz. İşte sevgilinizi bu özel günde göklere çıkaracak, basit ama etkili 14 ipucu:

1)    İlk Saatlerden Başlayın

Saatler gece 12’yi gösterdiğinde takvimlerin de 14 Şubat Sevgililer Günü’nü gösterdiğini unutmayın ve bu özel gün için ilk saniyelerden kutlamalara başlayın. Gece 12’de sevgilinizden uzak olsanız dahi onun yanında olduğunuzu hissettiren, sıcacık bir kutlama mesajı atarak ya da teknolojinin nimetlerinden görüntülü arama özelliğini kullanarak minik ama etkili bir sürpriz yapabilirsiniz.

2)    Başucuna Çiçek Koyun

Kadın ya da erkek olalım aslında birçoğumuz çiçek almaktan hoşlanır. O halde 14 Şubat, bu güzel detayı sürprizlerde kullanmanın tam zamanıdır!
14 Şubat sabahı sevgilinizden önce uyanıp yollara düşün, eee ne de olsa sevgi emek ister değil mi? Kısa bir gezinti yaparak onun en sevdiği canlı çiçeklerden bulun. Eve dönüp bu güzel çiçekleri henüz uyanmamış sevgilinizin başucuna koyun. Sevgilinizi mis gibi kokuların etkisiyle kendinize tekrar âşık edin.

3)    Mis Kokularla Donatın

Çok güçlü etkiye sahip olan kokular ve koklama duyusunu sevgi için araç edinmeye devam ediyoruz. Sevdiğimiz birçok koku ile ruh halimizi hızlı bir şekilde olumlu yönde değiştirmenin mümkün olduğunu unutmayın ve harekete geçin!
Eğer ki kahvesiz duramayan, kurabiyeye bayılan, çikolataya âşık bir sevgiliniz varsa evinizi neden bu kokularla donatmayasınız? Bu sayede ona hem ince bir düşünce hem de mis gibi bir his hediye edebilirsiniz.

4)    Müziğin Gücü Adına

Müziğin, kulaklarımızdan girip damarlarımızda dolaşan bir etkiye sahip olduğu yadsınamaz. En mutsuz anımızda bile güzelleştirici bir etkiye sahip olan müziği neden mutlu anlarımızı daha da şahane bir hale getirmek için kullanmayalım ki? Şimdi, sevgilinizin en sevdiği şarkıları bir düşünün; ortak şarkınız da varsa ne âlâ! 14 Şubat sabahını bu güzel şarkılarla başlatın, onu bu şarkılar eşliğinde uyandırın. Güne etkileyici notalar eşliğinde açılan gözler sayesinde birbirinize daha sevgi dolu bakın!

5)    Mesaileri Sevgiye Bulayın

14 Şubat hafta içine denk geliyor ve aranıza mesailer giriyor olabilir; ama yılmak yok! Bu küçük sürpriz ile mesailerin aranıza giremeyeceğini ona kanıtlamaya hazır mısınız? Şimdi, sevgilinizin en sevdiği yiyeceği düşünün, bir tatlı mı ya da bir salata mı? Seçenek her ne olursa birazcık hüner ve bolca sevgi ile güzelleşemeyecek yiyecek olduğuna ihtimal vermiyoruz! En sevdiği yiyeceği ona ellerinizle hazırlayın ve öğle yemeği saatinde iş yerine yollayın. Sevgiliniz, şaşkınlıkla karışık bu mutluluğu asla unutamayacak!

6)     Ajandasını Ele Geçirin

Dedik ya, mesailer aşkınızın arasına bir engel olarak asla giremez. Peki nasıl?
Düzenli çalışmayı seven bir sevgiliniz varsa muhtemelen iş planı için kullandığı bir ajandası da mevcuttur. Size kalan bu ajandayı ele geçirmek! Ofise sevgilinizden önce mi gidersiniz, yoksa mesai arkadaşından rica mı edersiniz bilemeyiz; ama ajandanın 14 Şubat sayfasını güzellikler ile donatmanız gerek! Birlikte geçirdiğiniz güzel anların fotoğrafları, birkaç sevgi cümlesi ya da bir günü hatırlatan ufak bir kelime; o sayfayı ne ile dolduracağınız size kalmış; bu etkili yöntem için şimdiden başarılar!

7)    Sepet Sallandırın

Eğer ki sevgiliniz çatı katında oturmuyorsa bu madde için üst komşusundan yardım alabilirsiniz, dileriz ki üst komşusu da aşk insanıdır!
Sevgilinize sevdiği yiyeceklerle, birlikte çekildiğiniz fotoğraflarla ve belki de sevgi notlarınızla aşk dolu bir sepet hazırlayın ve odasının penceresine sallandırın. Penceresinde birden beliren bu ince sürprize kalbi erimeyecek bir sevgili sanıyoruz ki olamaz!

8)    Kitap Sayfalarına Gizlenin

Kitapsever bir sevgiliniz varsa seveceğinden emin olduğunuz ya da okumak istediği kitaplardan bir paket hazırlayın. Her kitabın 14. sayfasına aşkınızı ifade eden notlar yazın, kurutulmuş çiçek gibi küçük hatırlatıcılar ekleyin. Böylece aşk ve edebiyatın birleşmiş nefis gücünün tadına varın.

9)    Hislerinizi Gizlemeyin

Herkesin sevme şekli farklı olabilir; ancak gösterilmeyen sevgi tartışmaya açıktır! O hâlde gelin, tüm hislerinizi açıkça ve asla uçmasın diye bir deftere not alın. 14 sayfalık bir defter bunun için şahane bir fikir olabilir. Her bir sayfasında her bir hissinizi güzelce betimlemeye çalışın. Böylece; kelimelerin öpme, sarılma gücüne inanan sevgilinizi mutluluktan uçurun!

10)Aşkla Eğlenin

“Sürekli de romantik olunmaz ki canım, biz en çok da birlikte eğlenmeyi seviyoruz” diyen bir çiftseniz eğlenceyi romantizmle birleştirmeye ne dersiniz? Ellerinizle hazırladığınız güzel bir yemek sonrasında eğlence dolu oyunlar oynamaya geçebilirsiniz. Mesela belki de her zaman kavga etmenize neden olan playstation oyununu birlikte oynamayı teklif ederek ona en romantik ve en eğlenceli hediyeyi verebilirsiniz?

11)Evlilik Teklifi

Elbette ki evli çiftler de Sevgililer Günü’nü kutlayabilir; ama burada sözümüz tamamen henüz evlenmemiş sevgililere! Eğer ki onunla bir ömür geçireceğinizden artık eminseniz ve evlilik fikrine hazırsanız bu Sevgililer Günü ona evlilik teklifi etmek için en doğru zaman olabilir. Hem bundan daha şaşırtıcı bir sürprizin olmaması epey yüksek ihtimal sanki, ne dersiniz?

12)Albüm Hazırlayın

Malumunuz; artık dijital bir çağda yaşadığımızdan fotoğrafları baskılamayı pek tercih etmiyoruz; ancak eski zamanları seven bir sevgiliniz varsa onu bu sürpriz ile etkileyebilirsiniz. Birlikte çekildiğiniz, en mutlu anlarınızın fotoğraflarını özenle toplayın ve bir albüm hazırlayın. İçerisine çekildiğiniz tarih, o gün yaşadığınız hisler gibi mutlu edici detayları da eklerseniz sevgiliniz size yeniden âşık olacaktır!

13)Sandal Kiralayın

Denizlere âşık bir sevgiliniz varsa size olan aşkını da kamçılayacak bir sürpriz önerimiz var! Herkes tekne kiralayamaz belki ama sandal kiralayabilir sanki; ne dersiniz? O güne küçük bir yiyecek sepeti hazırlayın ve birlikte denize açılın. İyot kokusu ve bu ince fikir ile sevgilinizle aşkınızı tazeleyin!

14)Bir Araya Gelin

Çeşitli sebeplerden dolayı o günü ayrı mı geçireceksiniz? Belki de bunu artı bir efor ile değiştirmek mümkün olabilir. Sebebiniz iş ise işlerinizi erken bitirmek, sebebiniz uzak mesafe ilişkisi ise o güne bir bilet alıp sevgilinizin yanına gelmek ve bu özel günü baş başa geçirmek tüm sürprizlerden daha etkili olabilir.