2016 Dilek Listesi… ‘Ben’den…

Sevgili Ben,

2016’daki ilk günlerimizi yaşamaya az kaldı. Bana ne getirir ya da benden ne götürürsün bilmiyorum; kesin önden tüyo da vermezsin. Olsun… Orta şiddetli geçen 2015’in ardından yeni bir seneye daha “Ben geldimmm” demeden önce senden istediğim bazı şeyleri paylaşmak istedim; belki bana yardım eder, işimi kolaylaştırırsın.
Özetle şöyle…

yeniyil

1- Bir kere şu kilo olayını artık bir çözsek diyorum. 2015’te yeterince yemedik mi? Buzdolabının üzerindeki “ideal ben” fotoğrafını kaşla göz arasında ne ara kaldırdın anlamadım ama yeniden assan iyi edersin. 2016’da fıstık gibi olalım n’olur…

2- Sağlıkla arandaki buzları eritsen iyi edersin. Hani şu hep ihmal ettiğin kontroller var ya onları artık ihmal değil imha et ve lütfen sağlığına dikkat et!

3- Patronla nasıl gidiyor işler? 2015’te az yakınmadın. Artık bir karar vermelisin; ya bu deveyi güt ya da diyarla arana mesafe koy. Sürekli söylediğin atılımları yapmak için yeni yılı fırsat bil ve ilk adımı sen at. Haydi, biraz cesaret?

4- Hala mı aynı sevgili kaprisi? Ömrünü yemedi mi bu arkadaş senin, daha ne bekliyorsun anlamıyorum. Ah! Sakın bana ‘aşk’tan bahsetme. Birbirimizi kandırmayalım. Sana tek sözüm şu; hak edene hak ettiği değer, aşkta olmaz suni katma değer!

5- Kendine vakit ayır, bari bu sene. Geçen senelerin şakaklarına bıraktığı izlere inat kendine vakit ayır ve zamanın kıymetini bil. Her hafta sonu çalışmazsan dünya durmaz. Dur, soluklan, nefes al ve öyle devam et.

6- Kendini sev! Çok kızdın, çok kırıldın geçen sene. Bu sene kendini sevmeyi dene; ne olursa olsun kendini sev… Belki de mutluluğun en önemli anahtarı sendedir.

7- Küçük mutlulukları büyüt ki derya olup ruhundan taşsın. Her şeyi dert edinmekten vazgeç. Senden daha kötü durumda olanları düşün, ya onların yerinde olsaydın? Şimdi belki anlamıyorsun ama sen gel beni dinle ve her şeye rağmen mutlu olmayı seç.

8- Para biriktirme işine girsek mi? Her aybaşı dolan ancak sonuna doğru fakirleşen kumbara sanırım senden biraz daha ilgi bekliyor. Nasıl yapsak? Hmmm şuna ne dersin; her ay maaşı alınca birazını atalım ve unutalım. Bence yapabiliriz.

9- Aileni ihmal etme artık. Hafta sonları yorgun olduğun için aileni ziyaret etmeye üşenme. Unutma her şey ve herkes gider, ailen baki kalır.

Aslında liste daha uzar gider ancak burada son vereyim. Evet, sevgili ben! Dileklerimi gerçekleştirmeye istediğin maddeden başlayabilirsin. 12 ay vaktin var… Bakalım ileriki günler bize ne gösterecek…

Haydi, kal sağlıcakla!

NOT: Kendinize 2016 için bir dilek tutmak isteseydiniz bu ne olurdu; yazımızın altına yorumlayın, birlikte dileyelim! 🙂