2016’nın Son Cuma’sından Size Not: Eğer Bunları Yaptıysanız Yeni Yılınız Şahane Geçecek!

Dersler de aldık tabi; gün geldi üzüldük, gün geldi en ‘o yapmaz’ dediklerimizden öğrendik hayal kırıklığının ne demek olduğunu. İş hayatımız belki istediğimiz gibi gitmedi; ah, nelerle uğraştık. Özel hayatımız da dalgalı kur; bir gün sakinken ertesi gün o fırtına nereden çıktı sahi? Ama yine de hayat her yeni gün bir şeyler öğrenmeye gebe.

Mutlu olmanın yollarını aradık, stresten korunmanın püf noktalarını araştırdık. Gün geldi umutsuzluğa kapıldık sandık, gün geldi çaresi değil çare olduk. Velhasıl kocaman bir 2016 geçti işte iyisiyle kötüsüyle. Şimdi geriye değil önümüze bakma zamanı. Eğer geçmişte yaşadığınız bazı sıkıntılar, hayatınıza az sonra paylaşacağımız şeyleri getirdiyse ne mutlu. Bu yetileri kazandıysanız emin olun şahane bir 2017 sizi bekliyor.

1- Daha Pozitif Olmayı Öğrendiniz mi?

Bu yaşam şartlarında nasıl da zor biliriz. Acaba bugün ne olacak diye uyandığımız günler, pozitiflik kavramını da kararttı zaman zaman. Ancak her şeye rağmen siz kendinizi koruduysanız ve bir şekilde pozitif kalmanın yolunu bulduysanız durum şahane. Pozitif düşünce nasıl olur içgüdüsüyle alevlenen ruhunuza bir kere değdi mi ‘pozitif yaşam‘, artık daha da korkmayın. Tek ihtiyacınız olan, mutsuz anlarınızda içinizdeki dürtüleri harekete geçirmek. Bünye almış bir kere pozitifliği, korkmayın artık!

mutluluk

2- Güçlü ve Eksik Yönlerinizi Biliyor musunuz?

Güçlü yönü bir avazda söylemek kolay; “Ben güçlüyüm.” Bitti. Önemli olan eksik yönlerinizin farkına varmak. Güç şahane bir şey, sırtınız yere gelmez de esas eksik yönlerinizde durumlar nasıl? Eğer bu yıl zayıf olduğunuzu düşündüğünüz noktayı keşfettiyseniz korkmayın; neyi geliştirmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz ve inanın bu aslında en büyük gücünüz.

mutluluk

3- Ne İstediğinizin Farkında mısınız?

Ah şu kararsızlıklar. Ne istediğinize karar verdiyseniz bu sene şahane bir yıl sizi bekliyor. Çünkü sizi karamsarlığa da iten, mutsuzluğu da çeken bu kararsız olma durumu. Ne istediğinizi biliyorsanız, tamamdır o iş. 2017’ye kararlılığınız ile damga vurmak için ne bekliyorsunuz?

Mutluluk

4- Bir ‘ES’ Vermeyi Denediniz mi?

Hayata mola vermek… Belki yoğun bir iş temponuz var, belki stresli bir yaşam. Şartlar ne olursa olsun mutlaka ara vermeniz gerekebilir. Basit bir soluklanma, yeni işlere açılan en büyük kapı aslında. Hayat gailesine kapılıp gitmek yerine, yaşam duraklarında minik molalar verip kendinize zaman ayırmayı öğrendiyseniz 2017 diyoruz başka bir şey demiyoruz.

mutlu-pazar

Mutsuz olmak, umutsuzluğa kapılmaya meyilli insanların emziği… Güçlü insanların emziğe ihtiyacı yoktur. Olumsuzluğa fanatik olmak, size yalnızca mutsuzluk çeker. Gün, yine aydı; tan yine en güzel halinde. Yeni bir umut, yeni bir hayat, yeni bir yıl bizi bekliyor. Kendinize inanın, güvenin ve daima gülümseyin.

Unutmayın hayat yolunda gitmiyorsa HGŞ kuralını cebinizden hiç ayırmayın; hatırla, gülümse ve şükret…

Güzel bir yıl olsun, çok güzel…