Akıllı Telefonların Adına Yakışır 5 Akıllı Uygulama

“Benim telefonum da akıllı ama gün ortasında şarjı bitiyor, bana ihtiyacım olan bilgileri vermiyor, beni doğru kanallara bağlamıyor, galiba bu telefon beni AN-LA-MI-YOR!” diye isyan ettiğinizi duyar gibiyiz. Merak etmeyin telefonunuz zeki ama doğru uygulamalarla çalışmıyor, çalışsa yapar!
Battery SaverÇağımızın en büyük sorunsalı; gün bitmeden biten şarjlar, kapanan telefonlar, arayınca ulaşılamayan sevgililer, paranoya silsilesi ve kırık kalpler… Tonlarca para verip aldığınız akıllı telefonları daha işlevsel hale getirmek kesinlikle sizin elinizde. Öncelikle şarjınızı doğru şekilde kullanmayı öğrenmelisiniz. Kullanmadığınız halde arka planda çalışan uygulamalar, sonuna kadar açık olan ekran ışığı, tüm gün kapanmayan 3g; işte bunlar hep şarj sorunsalı.Merak etmeyin, derdin olduğu yerde çözümü de vardır. Sizi Battery Saver ile tanıştıralım. Telefon şarjını minimumda tüketmenize yarayan bu uygulama sayesinde fellik fellik şarj aleti aramak durumunda kalmayacak, işinize, gücünüze, sevdiklerinize her daim bir telefon kadar yakın olabileceksiniz.
akıllı telefon uygulamaları
Hot Or NotArtık gönül işlerinin de en önemli aracısı haline gelen akıllı telefonlar yeni insanlarla tanışıp, güzel arkadaşlıklar kurmamıza olanak sağlıyor. Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan Hot or Not ile size yakın mesafede olan insanları görebiliyor, ilgilendiğiniz kişilere beğeni gönderebiliyorsunuz. Ancak beğenilerin kimden geldiğini göremiyorsunuz, ta ki karşı taraf da size beğeni yollayana kadar! Böylelikle acaba o beni beğenir mi beğenmez mi gibi soru işaretleri de ortadan kalkmış oluyor. Haydi muhallebiciye!
hot or not
Nerde Bu Otobüs?Adından da anlaşılacağı üzere ‘Nerde Bu Otobüs?’ uygulaması ile İETT’ye bağlı olan tüm otobüslerin yol haritalarını ve nerede olduklarını görebiliyor, kalkış ve varış saatlerine göre otobüs durağında hazır bekleyebiliyorsunuz. Aman akıllı biletiniz boş kalmasın!
otobüs nerede uygulaması
CIA (Caller Identification APP)İşte hayat kurtaran bir uygulama daha. CIA yani Caller Identification App sayesinde rehberinizde kayıtlı olmayan, tanımadığınız çağrıların kime ait olduğunu görebiliyorsunuz. Mobil pazarlamacılardan ve bilinmeyen çağrılardan muzdaripseniz bu uygulama kesinlikle işinize yaracaktır. Ancak CIA’i yüklediğiniz anda sizin de rehberinizi kopyalamak için izin istiyor, rehber bilgilerinizi paylaşıp, paylaşmamak ise tamamen size kalmış.
isimsiz çağrı uygulaması
MovesYaz gelmeden fazla kilolardan kurtulmanın en güzel yolu tempolu yürüme. Hem de bunun için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. Okula, işe giderken ya da dışarıya gezmeye çıktığınızda Moves uygulamasını çalıştırmanız yeterli. Moves sayesinde haritada gideceğiniz mesafeyi belirleyebilir, kaç dakikada varacağınızı görebilir, gün boyunca kaç adım attığınızı ve kaç kilometre kat ettiğinizi hesaplayabilirsiniz. Eğer koşarak ya da bisiklet ile gitmeyi tercih ederseniz uygulama yine sizin için ne kadar koştuğunuzu ve ne kadar bisiklet pedalı çevirdiğinizi hesaplayabiliyor.
moves uygulaması