Android Telefon Kullanmak İçin 5 Sebep

Akıllı telefon çağında, gerçekten de çok fazla seçeneğimiz var. Apple ve Samsung arasındaki çekişme süre dursun, telefon alacakların kafalarındaki en büyük soru işareti “iOS mu? yoksa Android mi?” sorusu.

android_telefon

Hepsinin kendi içinde önemli özellikleri olsa da, eğer gönlünüz Android’den yanaysa, işte içinizi rahatlatacak 5 sebep!

Fiyat

Android cihazların fiyatları gerçekten de iOS cihazlarına nazaran çok daha ucuz. Apple genel olarak ürünlerine tek bir fiyat verip indirime gitmezken, Android piyasası çok daha uygun fiyatlı telefonlara sahip.

Yedek Parça

Android kullanıcılarının en büyük rahatlığı cihazlarında bir sıkıntı olduğu zaman yedek parçasını daha kolayca ve daha ucuz bir şekilde edinebilmek. Mesela piliniz bozulduysa veya bittiyse, yeni bir pil almak için uzağa bakmanıza gerek yok, çoğu telefoncuda Android yedek parçaları mevcut.

Özellikler

Android’ler hala iOS’ta olmayan farklı özelliklere sahip olabiliyorlar. Mesela Samsung Galaxy S5 tamamen suya dayanıklı. Yüzmeye yanınızda götürebilirsiniz. Aynı zamanda NFC gibi yakın mesafe iletişim sistemleri henüz iPhone’lar da görülmedi.

USB Standardı

Android telefonları her türlü mikro USB ile kullanabiliyorsunuz. Veri aktarımı, batarya dolumu ve buna benzer pek çok şeyi standart olduğu için özel bir şarj aleti aramanıza gerek yok.

Açık Yazılım

Android platformu Linux olduğu için bütün dosya sistemlerine ulaşım açık yazılımın güzelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.