Size de Aynısı Oluyor mu? Aralık Gelince Akla Gelen 5 Durum!

Mevsimlerden kış, aylardan Aralık. Her mevsimin tadı başka, her ayın etkisi farklı tabi… Aralık da yılın son ayı olmasından olsa gerek daha bir özel sanki. Her sene Aralık ayında istisnasız karşımıza çıkan / gelen durumları sizin için derledik. Haydi biraz yiyelim, biraz düşünelim e biraz da eğlenelim; malum Pazartesi sendromunu bi’ şekilde kotarmalıyız. 😉

1- Milli Piyangonun Size Çıkacağını Garantileyen Satıcı Amcalar!

Çok net sizindir. Öyle bir davranır ki, öyle bir ‘içime doğdu’ çeker ki kendinizi emlak ofisinde bulursunuz. Bugüne bugün trilyonluk insansınız neticede, size yalı dairesi yakışır.

milli_piyango

2- Köşebaşı Kestanecileri!

Yeni yılın sembollerinden biri kestane. Gürgen palamut mu, altı yaprak üstü bulut mu bilemeyiz ancak bildiğimiz şu ki kestaneciler Aralık ayının vazgeçilmezi. Eğer evde kestane yapmak gibi özel zevkleriniz varsa, o halde kestaneyi soymanın kolay yollarını paylaştığımız videomuza da bir göz atın deriz. Çok canımız çekti bir de kaymaklı kestane tatlısı mı yapsak?

kestaneli-tatli

3- Balkondan Atlayan Oyuncak Noel Baba’lar!

Yeni yıl hevesimizden olsa gerek, Noel Baba’yı konumlayabildiğimiz kadar konumlarız evimize; sırtında çuvalıyla balkondan sarkanı mı desek, kapının önünde paspasın kenarına kurulanı mı yoksa cama yapıştırılan etrafı kar spreyli fotoğrafı mı… Diyeceğimiz o ki Noel Baba, baba yarısıdır yeni yılda; baş köşede yerini alır.

Bu sefer ister misiniz Noel Baba’yı tabağımıza misafir edelim? Noel Baba şapkalı tart yaptık 🙂

noel_baba_tart

4- Poşetlerce Yılbaşı Süslü İnsanlar!

Eğer İstanbul‘da yaşıyorsanız, Eminönü favori alışveriş mekanınız olabilir. Yılbaşı süsleri nereden alınır sorusunun en kalabalık yanıtı orası çünkü. Oluk oluk insan yığını, poşetlerce yılbaşı süsü ve özellikle hummalı bir koşturmaca. Aralık ayının son 10 günü, bu manzara da aşina olunanlardan. Derseniz ki Eminönü uzak, o halde isterseniz evinizdeki malzemelerle kendi yılbaşı süsünüzü yapabilirsiniz. Örneğin şu “kendin yap” yılbaşı ağacı süsüne ne dersiniz?

yilbasi-cocuklar

5- Hindiler, Hindilerimiz!

Yeni yılın sembolü hindinin bin bir çeşidini yapmak da ayrı bir ritüel. Hindili tarif araştırmaları ve yılbaşı akşamı ne pişirsem telaşları da günlük hayatımızın vazgeçilmezi olabilir. Gelin sofrada bizim de hindimiz bulunsun. Hindi ile yapılan tarifleri sizin için seçtik; hindi dolması, hindi pirzola, kremalı sütlü hindi ızgara ilk aklımıza gelenler… Devamı için Yemek Tarifleri bölümümüze tıklayın.

hindi

Madem Aralık konumuz ve madem yılın son ayı gelin bu ayı güzel bir veda ile yolculayalım. Yeni yıl dilekleri derledik sizin için; sevdiklerinize yolladıkça sevginiz daha da artsın diye…

Şimdiden iyi yıllar! 😉