Baby Shower Partisinde Oynanabilecek 5 Oyun

Son yıllarda bizim kültürümüzde de yer bulmaya başlayan Baby Shower partileri oldukça popüler. Doğuma kalan son günlerde annenin yakın arkadaşları ya da kardeşleri tarafından hazırlanıp anneye maddi manevi destek amaçlı düzenlenen Baby Shower partileri aynı zamanda epey eğlenceli! Parti sırasında oynanan birçok oyun hem davetlilerin hem de parti sahiplerinin güzel anılar biriktirmesi için şahane bir fırsat. Peki bu partide hangi oyunlar oynanabilir biliyor musunuz? Eğer ki siz de son günlerde böyle bir parti hazırlığındaysanız ya da yakın çevrenizde hazırlık içerisinde olan varsa bu konuda size yardımcı olacak 5 oyun önerisi yazımızın devamında…

  • Tahminler Yarışsın

Mademki bu partinin yıldızı anne adayı ve bebek, o hâlde oyunlar da buna göre şekillensin! İşte hem konukları hem de anneyi eğlendirecek, heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşamanıza yardımcı olacak bir oyun. İhtiyacınız olan sadece renkli kurdeleler. Konuklar, anne adayının hamilelik sürecinde göbeğinin ne kadar büyüdüğünü tahmin ederek, renkli kurdeleleri tahminlerine uygun uzunlukta kesmeye çalışır. En yakın tahmini yapan kişi oyunun galibi olur. Ödüllendirme kısmı da size kalmış!

  • Biberon Yarışı

Bebekli bir partide biberon olmazsa olmaz! Konuklarınız için birkaç biberon edinin, biberonların içerlerini çeşitli içecekler ile doldurun ve yarışı başlatın! Belirli bir süre içerisinde içecekleri biberondan içerek ilk bitiren kişi oyunun galibi olsun.

  • Anneyi Tanıyalım

Anne hakkında eğlenceli bir soru listesi hazırlayın ve konukların sesli bir şekilde cevaplamasını isteyin. Doğru cevaplara puanlandırma yaparak oyunun galibini belirleyin. Bu oyun sayesinde tüm konukların konuşup kaynaşmasını sağlamak da cabası!

  • Süs Tasarlama

Birkaç basit malzeme belirleyin ve konuklarınızı gruplar halinde bölün. Bu gruplardan belirlediğiniz malzemelerden bebek odası için basit bir süs tasarlamalarını isteyin. Yaratıcılık, zaman ve sevginin yarıştığı bu oyun ile çok eğlenceli dakikalar yaşayacağınız kesin! Sonunda oylamalar ile en başarılı süsü seçin ve bebeğinizin odasının en güzel köşesinde yer verin.

  • Fotoğraf Tahminleri

Partinin olacağı salonun bir köşesinde süslü bir fotoğraf panosuna yer verin. Tüm konuklarınız bu pano için gelirken bir bebeklik fotoğrafını getirsin. Parti sırasında hangi bebeklik fotoğrafının hangi konuğa ait olduğunu tahmin etme oyunu oynayın. Böylece hem zamanın kıymetini hem de tüm zamana karşı hâlâ bebeklik ifadesini korumanın güzelliğini keşfedin.