Balayı Sezonu Geldi: İyi Bir Balayı İçin 6 Öneri

Hayatınızın aşkını buldunuz, onunla artık bir ömrü paylaşmak için can atıyor belki de gün sayıyorsunuz. Sözler verildi, yüzükler takıldı. Sırada güzel bir nikah töreni ve elbette ki güzel bir balayı tatili var. “Evet” dedikten sonra gelişen, yepyeni hayatınızın ilk günlerinde harika vakit geçirebilmek, aylar süren düğün hazırlıklarının yorgunluğunu atabilmek için balayınızı kusursuz bir şekilde planlamanız, rotanızdan kalacağınız yerdeki tüm detaylara kadar her şeyi belirlemeniz gerektiğini düşünüyor; ancak kararsızlık yaşıyorsanız şimdi sıralayacağımız ipuçları işinize yarayacak demektir.

Balayı tatilini belirlerken nelere dikkat etmek gerekir, işte cevaplar:

1. Romantizm

Balayı tatili için olmazsa olmaz öğe elbette ki romantizmdir. Romantizm dolu dakikalar yaşamak, tatilinizi unutulmaz kılmak için belirlediğiniz rotada güneşin doğuşunu ya da güneşin batışını rahatça izleyebileceğiniz bir noktanın olmasına dikkat etmek harika bir karar olabilir.

dugun-hazirliklari

2. Yürüyüş

Çiftlerin yapmayı en çok sevdiği aktivitelerden biri de uzun yollarda el ele yürüyebilmektir. Bunun için uzun sahillere, ferah yürüyüş parkurlarına sahip bir rota belirlemekte fayda olacaktır. Böylece günün yorgunluğunu birlikte yürüyerek, uzun sohbetler ederek atabilirsiniz.

kis-dugunu-onerileri

3. Ortak Karar Verin

Balayı rotasını belirlerken eşinizle birlikte karakter özelliklerinizi ve yapmaktan keyif aldığınız aktiviteleri göz önünde bulundurmalı, bunlara göre ortak bir rota belirlemelisiniz. Örneğin yüzmeyi seviyorsanız sahil kesimlerini, bolca yeşil seviyorsanız Karadeniz Bölgesini, dalış seviyorsanız dalış merkezi olan yerleri balayı tatili için seçebilir, böylece çok daha keyifli bir tatil geçirerek aşkınızı katlayabilirsiniz.

Davetiye

4. Bütçe Belirleyin

Tatile çıktığımızda genel olarak para harcamalarımız bir anda gözümüze gözükmemeye başlar; ancak tatil dönüşünde büyük bir pişmanlık yaşamaya başlarız. Bu durumu yaşamamak için önceden kabataslak da olsa bir bütçe belirlemekte büyük fayda olacaktır. Zaten düğündü, ev kurmaktı derken bolca para harcamışken bir de üzerine gereksiz tatil harcamalarını eklemeyin deriz.

dugun

5. Rezervasyon Yaptırın

Nikah tarihiniz uzun zaman önceden belli oluyor da tatil tarihiniz neden belli olmasın? Nasıl bir balayı istediğinizden eminseniz bir an önce rezervasyonunuzu yaptırabilir böylece erken rezervasyon indirimlerinden yararlanarak sezondan çok daha ucuz bir tatil geçirebilirsiniz.

düğün hazırlıkları

6. Konseptinizi Belirleyin

Bazı şehirlerin âdeta eğlence, bazı şehirlerin ise âdeta romantizm için kurulduğunu unutmayın. Romantik bir tatil mi, yoksa eğlenceli bir tatil mi istediğinize karar verip seçiminizi buna göre belirleyin.