Bayram Gibi Bayram: Bir Küçük Soluk Aldıracak İstanbul’a Yakın 5 Tatil Yeri

“E ne yapalım şimdi?” diye düşünenler ve tabi bayramı bayram gibi geçirmek isteyenler için birkaç alternatif fikrimiz var!

Eğer İstanbul dışında yaşıyorsanız doğal güzelliklere erişebilmek, doğayla baş başa kalmak için zaten çok şanslınız ama siz sevgili İstanbullular, biraz araba sürmekten başka şansınız yok! Doğa ananın kucağına teslim olmak için; işte saatlerce yol yapmadan İstanbul’a yakın kısa sürede ulaşabileceğiniz birkaç tatil beldesi

Piknik de Yaparız: Polonezköy

Buraya gitmeyen kaldı mı artık bilmiyoruz. Kadıköy’den Beşiktaş’a geçmek kadar kolay gidebilirsiniz. Alacağınız oksijen, ruhsal bir rahatlık da cabası. İsterseniz kahvaltı, isterseniz mangal keyfi. Tüm günü huşu içerisinde geçirebileceğiniz bir yer. Taze orman meyvelerinden almadan ve Polonezköy‘e özel pastaların tadına bakmadan dönmeyin.

Polonezköy

Bir Küçük Deniz Havası: Ağva

Hemen yola çıkarsanız bu cennet kıyı kasabasına bir iki saate ulaşabilirsiniz. En iyi plajlara ve iki dere arasında kurulu şehri ile ölümsüzlük hariç her derde devam olabilecek beldemiz Ağva sizi bekliyor.

Yağmurluğunu almayı unutmayın, orman havası bu belli mi olur?

migrostvblog_agva_v1_190517

Haşmetli Ağaçlar ve Kuş Cıvıltıları: Sapanca

Göl kenarında sakin bir yürüyüş, mis gibi orman havası ve kuş cıvıltıları… Kulağa hoş gelmiyor mu? Üstelik 1,5 saat içerisinde soluğu Sapanca‘da alabilirsiniz.

SPA keyfi yapabileceğiniz ve konaklayabileceğiniz pek çok tesis olduğunu da hatırlatalım.

Sapanca

Doğa Kaçamağı: Kandıra

Kocaeli’ne bağlı sessizlik ve sakinliğin kapılarını aralayan bir yer Kandıra. Havalar güzelken, çok sıcak olmadan keyif tatili yapabileceğiniz, konumu yakın en güzel lokasyonlardan sadece biri.

Unutmadan: Maşukiye‘yi görmeden Kandıra rotasını tamamlamayın!

Kandıra

Mis Gibi Orman Havası: Kıyıköy

Kırklareli’ne bağlı eski bir Rum yerleşim yeri olan Kıyıköy, İstanbul’dan tası tarağı toplayıp buraya yerleşmenize sebep olacak güzellikte.

Ah o alabildiğine uzanan altın renkli kumsallar…

Kıyıköy

Eğer tatili evde geçirecekseniz İstanbul’un pek çok parkında, güzel bir piknik sepetiyle öğleden sonranızı şenlendirebilirsiniz. Ya da İstanbul kazan, biz kepçe deyip şehrin sokaklarında kaybolabilirsiniz. Belki de martılara simit atıp siz de bir yandan simit-çay keyfi yapmak istersiniz.

Bayramınız kutlu olsun.