Beden Dili İlk Buluşmada Ne Der?

Makyajınız tam kararında, kıyafetleriniz 1 hafta önceden dolapta. Biraz az yemek yendi ki mide çıkmasın. Topuklu giyiliyor, neticede asil durur. Ojeler sade, of acaba nasıl seviyordur? Avuç içleri soğuk, yüz ateş parçası ama hazırız! İlk buluşma, ilk heyecan, ilk merak, ilk izlenim… İlk’lerin en midede kelebek uçuranı; ‘o’nunla buluşma günü. Dıştan hazırız hazır olmasına da içten de bazı şeyleri önceden bilmek lazım. Mesela o her şeyi ele veren beden dili ile başlayalım. Aslında ilişkinin gidişatını belirleyen en önemli ipuçları onlar. Peki, ama beden dili ilk buluşmada ne der? Sizin için araştırdık!

beden-dili

1- Gözler İlişkinin Aynasıdır!

Kalbin de tabi. İlk buluşmada her şeyi ele veren zaten gözlerdir. 3 saniye boyunca göz teması kesilmeden bakıyorsa karşı taraf, şanslısınız olur o iş! Göz teması, ilginin anavatanıdır, merak edilenidir. Gözlerini sizden kaçırıyorsa
biraz utangaç bir arkadaş olabilir ancak bu demek değil ki sizi istemiyor. Hele ki gözlerini hiç ayırmadan en az 3 saniye size bakabiliyorsa, ikinci buluşmada ne giyeceğinizi planlamanın tam vaktidir!

2- ‘Copy-Paste’ Hareketler!

Yaptıklarınızı tekrarlıyorsa işler tıkırında. Örneğin siz peçetenizi kucağınıza sererken o da seriyorsa ya da ses tonunuzu aynı seviyede tutuyor; sizinle yükselip sizinle alçalıyorsa, ikinci buluşma işten bile değil! Bu ‘ben’ değil
‘biz’ olmanın en önemli sinyalidir.

3- Size Ulaşmaya Çalışıyor!

Eğer ellerini masanın üzerinde birleştirmiş ve parmaklarını oynatıyorsa sizinle iletişimde olmaktan memnun ve ‘dokunma’ isteği yüksek. Hemen yanlış anlamayın, dokunma illa tensel temas anlamında değil; başkasına dokunarak konuşmak o kişiden hoşlandığı anlamını da taşıyabilir, o manada yani 🙂

4- Hızlı Kıpırdayan Kirpikler!

Gözlerini hızlı hızlı açıp kapıyor ve kirpikleri hızlıca birbirine çarpıyorsa karşınızdaki kişi gergin olabilir. E ilk buluşma heyecanı tabi, olacak o kadar. Bu demek değil ki sizden etkilenmedi. Aksine belki de etkilendi ve ‘reddedilme olasılığı’ yüzünden gerilmiş bile olabilir.

5- Kaşlar Kalkıyorsa!

Güzel haber! Kaşlarını kaldırarak konuşuyorsa sizden hoşlandığı anlamına geliyor olabilir. Bir yanda ‘cool’ duruşunu korumak isterken, öte yanda aşk çanlarını da çalıyor olabilir.

6- Ayakları Size Dönükse!

Ciddi bir ilgi alameti. Ayakları size dönükse ( tabi şimdi diyeceksiniz karşı karşıyayız ya nereye dönecekti ama durum farklı) sizi can kulağı ile dinliyor ve konuşmalarınızdan etkileniyor demektir. Ayakların uç kısımları başka yönlere dönükse biraz tehlike çanları çalıyor olabilir. Ancak ucu size dönükse oldu bu iş!

7- Kolları Birleştirmek!

İlgi yok 🙁 Kolları birleştirmek bir anlamda iletişimi de kapatmak anlamına gelebilir. Tabi gerginliğin bir yansıması da olabilir ama büyük ölçüde işler pek yolunda değil gibi 🙁

Biliyoruz, heyecanlısınız ancak unutmayın bugün olması için yalvardığınıza yarın olmadığı için sevine de bilirsiniz. Hayat bu, nelere gebe hangimiz bilebiliriz ki?

‘O’ olması dileğiyle! 🙂